FIRMAPERSEANNIT

Millaisia kokemuksia teillä on näistä firmaperseanneista. Onko hetken huumaa vai elämää suurempaa rakkautta. Onko seksi kuin tulivuoren purkaus. Tuleeko helposti retosteltua muille työkavereille näillä työpaikkapanoilla. Onks kiva olla töissä kun kaikki työkaverit tietää työpaikkasuhteista vai onko joissakin työpaikoissa miehekästä kaataa ja nussia kaikki firman naiset.Onko usein niin että uskottomuusnussimiset ja työpaikkanussimiset ovat vain pikapanoja.
51591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Elämää suurempi kokemus ( varmaankin elämän suurin kriisi) ainakin sinulle tekstin kirjoittaja. Taidat olla petetty osapuoli. Itke vaan se helpottaa. Uskottomuuskriisi on pahimpia tilanteita parisuhteessa. akuuttivaihe kriisissä kestää helposti 1 - 3 vuotta. Hae apua tai muuten seurauksena voi olla esim. masennus. Älä mieti asioita yksin. Et ole joutunut naurunalaiseksi tai turha syyttää itseä koska sinä et valinnut pettämistä. Työyhteisöt joissa on paljon keskinäisiä "seksisuhteita" ovat usein sisäisesti muutostilassa ja työyhteisö itse ei voi hyvin (vastapainoksi juhlitaan paljon ja seurauksena liiallinen alkoholin käyttö ja seksuaalinen kilpailu työyhteisössä)

Sinulla on paljon kohtalotovereita. Et ole ainoa jota petetään. Aurinko paistaa vielä.

Äänestä
  • Vai olikohan edes mitään faktaa. Siis että tässä pitäisi olla masennuksen syövereissä seuraavat 1-3 vuotta. Minä kun ajattelin alkaa oikein todenteolla elämään pitkästä aikaa, enkä todellakaan masentua. Ja miksi ihmeessä jonkun toisen ihmisen mokista pitäisi masentua? Minullahan menee sentään hyvin, olen voinut pitää itsekunnioitukseni ja sain vielä vapauteni kaupan päälle.

    Äänestä

tuota samaa asiaa mistä olet jo aika usein kirjoitellu. Lopeta jo.

Äänestä
  • Ettei vaan Hjördis kirjoittaisi sieltä firmasta kun vanhat mummat ei saa mutta kaikki muut saa työpaikalla...

    Äänestä

Eiks niiden myyntijohtajien tai myyntipäälliköiden värkit ole tulivuoria ja eiks just ne soittele panon jälkeen et joutuu vaihtaan puhelinnumeron ettei vaimo saa tietää Guccin ja Dolce&Gabbanan tavararöykkiöiden keskellä. heko, heko

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KOKEMUSTA??? kirjoitti:

Millaisia kokemuksia teillä on näistä firmaperseanneista. Onko hetken huumaa vai elämää suurempaa rakkautta. Onko seksi kuin tulivuoren purkaus. Tuleeko helposti retosteltua muille työkavereille näillä työpaikkapanoilla. Onks kiva olla töissä kun kaikki työkaverit tietää työpaikkasuhteista vai onko joissakin työpaikoissa miehekästä kaataa ja nussia kaikki firman naiset.Onko usein niin että uskottomuusnussimiset ja työpaikkanussimiset ovat vain pikapanoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu