Verenpisara

Kertokaa mielipiteitä Verenpisaran musiikista. Mitä ootte tykänny? En kyllä ees tiedä kuuluuko tää kyssäri metalli osastolle, mut..
4266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jag tycker inte!

Äänestä

mm olen kuullut tasan yhden biisin, Nuoli. se on ainakin erilainen kuin mitä olen yleensä kuullut.. jos ymmärsin selvästi siinä lauletaan ruumiistaa maan alla.. ehh? en ehkä ihan tajua sanoja.. tai sitten liiankin hyvin.. hemmetin hyvältä se kuitenkin kuulostaa..

Äänestä
  • Loistava sekoitus, jonka taustalta kuuluu vaikuttavat osaset Amorphiksesta. Paatosta ja melankoliaa ja sanat on melkein yhtä vaikuttavat ku itse (jumala)A.W.Yrjänällä. Ite oon ainakin kaipaillu tämmöstä kamaa musahyllyille.

    Äänestä

Ympäröivät ihmiset alkavat vaikuttaa turhan omahyväisiltä. Hieno viikko ottaa kasvoillesi riivattu ilme ja alkaa kantaa mukana suurta alumiinfoliopalloa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juusto kirjoitti:

Kertokaa mielipiteitä Verenpisaran musiikista. Mitä ootte tykänny? En kyllä ees tiedä kuuluuko tää kyssäri metalli osastolle, mut..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu