MURENEVAT ALUMIINIVANTEET?!

Kävin tänään eräässä oululaisessa rengasliikkeessä kyselemässä vaniini 8-pulttisia alumeetivanteita. Ei löytynyt, ja meinasivat ettei tilatakaan, koska ei saa kuin amerikkalaisia vanteita jotka ei kestä Suomen talvea.Murenevat kuulemma talvessa alle. Miten on, onko kellään kokemusta aiheesta?
3862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jenkkien tekemillä alumiinivanteilla ja ei mitään muuta vikaa kuin että lakka hilseilee pois. Hyvin on kestänyt. Ainakin mulla.

Äänestä
  • -97 vani,ollut mulla uudesta asti.Ajettu n 600000.Kesärenkailla ollut jenkkialut kokoajan,ei mitään ongelmaa.Merkki Eagle...

    Äänestä

vm -93:ssa alkuperäiset pontiacin alumiinivanteet. Hyvässä kunnossa vieläkin. Auto mulla ollut yhden vuoden, kyseiset vanteet juuri talvikäytössä kun talvikumeilla ne edelliseltä sain. En sitten tie oliko kesävanteina edelliset vuodet vai ei.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kempakko kirjoitti:

Kävin tänään eräässä oululaisessa rengasliikkeessä kyselemässä vaniini 8-pulttisia alumeetivanteita. Ei löytynyt, ja meinasivat ettei tilatakaan, koska ei saa kuin amerikkalaisia vanteita jotka ei kestä Suomen talvea.Murenevat kuulemma talvessa alle. Miten on, onko kellään kokemusta aiheesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu