Pääsiskö mukaan? Onko teidän ryhmällä joku nimi, että tietä tulla haasteleen?
pisteilijöitä tuolla aikaisemmin?
nevada75
4479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen vähän ja odotellut että muista pisteilijöistä kuuluisi jotain, mutta hiljaista on ollut...
Oletko käynyt www.painonvartijatlehti.fi sivuilla? Siellä on mukava keskustelupalsta mistä saa hyviä vinkkejä ja neuvoja.
Ei muutakuin tsemppiä :)
Moikka vaan. paino oli eilen 86.2 kg eli pudotusta on nyt yhteensä 14.6 kg. vielä on pitkä matka edessä...
mites muilla pisteilijöillä???
Mulla tilanne nyt 80kg. Tavoite olisi ensin 70kg ja sitten 60kg. Siis 20 kilon urakka.
Aloitin siis pistet viikko sitten, mini kirje kurssi(4vko). Käy päivittäin lenkillä vähintään puoli tuntia ja pisteitä käytetävissä 20 päivää kohti. Tässä eka viikolla lähteny nesteet likkeelle. Mulla on motivaatiota, mutta jostain syystä pelkään etten saa tehtyä elämäntapamutosta. Suurin kauhu on että kaikki kilot tulisi takaisin.
Jos on "tähdet kohdallaan" niin laohduttaminen on helppoa, muta kestäpä siinä savutetussa painossa!
Toivottavasti saisin täältä kuulumisten vaihtajia ja ihmisiä pohtimaan näitä elämän kiemuroita.
Tsemiä kaikille!!
Täällä olisi pisteilijä jolla olisi 35kg pudotettavaa:(
Reilu viikko on nyt takana ja 2kg on pudonnut:)
Huomenna olen menossa ryhmään katsomaan millaista siellä olisi,kun pelottaa että motivaatio lopahtaa niin sieltä saa sitten lisää inspiraatiota!
Olen myös miettinyt tuota että elämän muutoksen täytyy olla todellakin pysyvä..varsinkin kun minä vilkaisenkin rasvaiseen ruokaan niin jo on 5kg lisää painoa:)
Sen olen kyllä huomannut että paljon energisempi olo on kun syö kevyesti,mieskin välillä naureskelee että "hypin kohta seinille" kun kokoajan pitäis olla jotakin tekemässä..Nooh onneksi noi kaksi lasta pitää sen verran kiireisenä että ei tekemisen puute pääse iskemään:)
Mailia saa laittaa jos kiinnostaa os. [email protected]