homofobia

Mitä tehdä, kun jotkut homot yrittävät lähennellä vaivihkaa?
Inhoan totaalisesti tällaisia tilanteita.. niitä kun tulee joskus
vastaan.

Kuka "kärsii" homofobiasta?
Itse kuulun tähän joukkoon..
6510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luin äskeiset 2 keskustelunavausta ja tulipa mieleen että mitä miehessä herättää homon kiinnostuksen ???
Uskaltaako joku homo kertoa ? Jos täällä joku lukemassa tätä ??

Äänestä
  • ... kuin ulkonäkö, hymy, hiukset, olemus, katse, ääni :) Luuletteko te että homot on kiinnostuneita jostain erityisistä piirteistä, niinkuin että isonenäiset esimerkiksi olisivat ehdottomasti in tai out? Eihän se niin toimi. Jos omista preferensseistäni pitäisi jotain mainita niin vaalea, kohtuullisen pitkä, ja vahvaleukainen yleensä kiinnittää huomioni. Mutta tällaisten miesten on turha ahdistua, tuskin tulen teitä iskemään ;)

    Ja kysymys, miksi olisitte homofobisia? Tuskin se että joku toinen mies kysyisi teitä esimerkiksi kahville vähentäisi teidän heterouttanne pätkääkään? Voihan sitä vastata inhimilliseen tapaankin että kiitos ei, eikä vain hakata toista henkihieveriin tai muuta vastaavaa. Eikö sen että herättää kiinnostusta pitäisi paremminkin kasvattaa itsetuntoa eikä laskea sitä :)

    ( Ja sitten jäädäänkin odottelemaan fleimejä )

    Äänestä

  • asia kirjoitti:

    ... kuin ulkonäkö, hymy, hiukset, olemus, katse, ääni :) Luuletteko te että homot on kiinnostuneita jostain erityisistä piirteistä, niinkuin että isonenäiset esimerkiksi olisivat ehdottomasti in tai out? Eihän se niin toimi. Jos omista preferensseistäni pitäisi jotain mainita niin vaalea, kohtuullisen pitkä, ja vahvaleukainen yleensä kiinnittää huomioni. Mutta tällaisten miesten on turha ahdistua, tuskin tulen teitä iskemään ;)

    Ja kysymys, miksi olisitte homofobisia? Tuskin se että joku toinen mies kysyisi teitä esimerkiksi kahville vähentäisi teidän heterouttanne pätkääkään? Voihan sitä vastata inhimilliseen tapaankin että kiitos ei, eikä vain hakata toista henkihieveriin tai muuta vastaavaa. Eikö sen että herättää kiinnostusta pitäisi paremminkin kasvattaa itsetuntoa eikä laskea sitä :)

    ( Ja sitten jäädäänkin odottelemaan fleimejä )

    Olen ihmetellyt ihan samaa. Eihän ihmiset muutenkaan saa sätkyä, jos joku tulee iskemään joka ei ole omaa tyyppiä. (Tai ehkä jotkut saa...)

    Ihmettelin samaa yhdelle kaverilleni joskus (mies, hetero). Kertoi joskus lievästi pelästyneensä, kun isokokoinen homo tuli iskemään baarissa. Hän ei keksinyt muuta syytä, kuin mahdollisen "pelon" ihan fyysisistä syistä. Päädyttiin yhdessä siihen tulokseen, ettei tossakaan ole paljoa järkeä. Muuten esim. minun pitäisi olla peloissani kaikista miehistä, koska he ovat isompia (ja vielä saattaisivat halutakin seksiä kanssani). Näinhän ei tietenkään ole.

    Äänestä

Mitä homofobiaa se on, jos ei halua että miehet tulevat iskemään ja pyrkimään lähietäisyydelle? Onpahan vain preferenssi, niin kuin jos ei haluaisi jonkun lihavan tai haisevankaan ahtautuvan viereen - jos se ei ole hauskaa, niin se ei ole mitä haluaa. Ei siinä tarvitse olla erityisiä ennakkoluuloja takana.

Tuo sanottuna, en itse pidä homoista. En minä heitä vihaakaan, ajattelenpahan vain että se vähentää miehen arvoa jos hän on tuollainen. Tietysti, minä en tunne mitään empatiaa toisia miehiä kohtaan muutenkaan, joten tuo ei oikein muutos ole.

Äänestä

homoja, kun mua aina haukutaan ja luullaan sellaseksi.

Äänestä

sii voitko tosissaan väittää että aikuiset ihmiset väittää sinua homoksi ihan turhaan ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ernesto-z kirjoitti:

Mitä tehdä, kun jotkut homot yrittävät lähennellä vaivihkaa?
Inhoan totaalisesti tällaisia tilanteita.. niitä kun tulee joskus
vastaan.

Kuka "kärsii" homofobiasta?
Itse kuulun tähän joukkoon..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu