tjeu, vieläkö bootsit on in ? kehtaaks näyttäytyä niissä stadissa vai muuttaa lohjalle ??
tarkoitus hankkia ruskeat, teräväkärkiset, käärmeennahkabootsit..
hyviä merkkejä kauppoja stadissa ??
tarkoitus hankkia ruskeat, teräväkärkiset, käärmeennahkabootsit..
hyviä merkkejä kauppoja stadissa ??
Vastaukset 2
Vanhimmat
Billy's Gang korkeavuorenkadulla on kokonaan bootseihin erikoistunut liike.
Pohjoisella Rautatienkadulla oleva Leather Heaven myy kaikkea rock/punk-henkistä tavaraa, mutta niillä on myös jonkinlainen valikoima erilaisia bootseja. Myös esim. Lönnrotinkadun ja Manskun kulmassa oleva Kenkämarski pitää alakerrassaan jonkinmoista bootsivalikoimaa.
Siitä vain etsimään! Itse neuvoisin, että kannattaa ostaa kerralla hyvät jos aikoo bootsit ostaa. Siis sellaiset, mistä ei ajan myötä varret ala lerpattamaan tai muuten muoto kärsi. Halvoissa ja ensialkuun mukavantuntuisissa bootseissa voi käydä juuri niin.
Bootsit on aina muotia.
Muutenkaan ei mun mielestä kannata hirveästi miettiä, kehtaako jotain pitää jos joku vaate ei ole prisman kataloogissa. Kannattais rohkeesti luottaa omaan tyylitajuun ja pitää sitä mitkä tuntuu hyvältä.