Josko joku fiksu voisi vilkaista, ja kertoa mielipiteensä. Tiedän, karkit on liikaa ja vaalea leipä pitäisi korvata tummalla (paha vaan kun täällä ei myydä muuta kuin vaaleaa) ulkonasyömispäivä -> pari ranskalaista oli "pakko" napata. Mutta onko ihan liikaa?
Aamupala:
2 paahtoleipää
puoli purkkia tonnikalaa
teetä n. 3 kuppia
Päivällinen:
vettä n. 1.5l
pieni salaatti (salaatti, lusikallinen tomaattipastaa,
lusikallinen tonnikalaa, vähän kevytkastiketta)
vähän ranskiksia vähän papuja
Iltapala:
pieni sämpylä
vähän margariinia
kalkkunaleike
3dl kaakaota
pieni mustikkajugurtti
30g fittness muroja
n. 5 karkkia
Syömiseni
3
569
Vastaukset
- Ripsuh
Sä et voi syödä noin vähän! Siis ihan liian vähän. Toisekseen, ranskikset, sämpylän, kaakaon ja kevytkastikkeen jättäisin pois. Ja ne karkit :) Missä sä asut ku ei kaupoista löydy tummaa leipää??! Ja mikä on piene mustikkajugurtti? (suhteellista, siinä voi olla vaik 100kcal/100 ml).
Tais tulla enemmän kysymyksiä ku vastauksia :D - tipitii
Syöt liian vähän, aineenvaihduntasi hidastuu ja laihtuminen epäonnistuu. pyri syömään usein, mutta vähän. neljän tunnin välein kun pistät suuhusi jotain, niin aineenvaihduntakin pysyy normaalina. Minä itse laihdutin ennen samalla tavalla tuloksetta. nyt viikon ollut painonvartioiden kuurilla ja syönyt tosissaan 4 tunnin välein ja viikossa lähtenyt 2.3kg!!!
- tintti
Esim. aamu:puuro (ruispuuro) ja 1 palaa monivilja leipää sekä lasi appelssiini mehua
välipala:hedelmiä
Päivällinen.joku kiva keitto ja pala ruisleipää
Lounas:jotain lihaa/kalaa/kanaa ja esim.tummaa riisiä ja salaattia
Välipala:hedelmiä ja vaikka rasvatonta jugurttia
Iltapala/välipala:hedelmiä ja pala ruisleipää
Sit 1-2 l vettä päivässä.Turvaa kalkin saanti esim.rasvattomalla maidolla (pari lasia päivässä)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922