onko kellään tullut mitään oireita pillereistä? käytin yasminia mutta väliviikolla tuli pääsärkyä ja huimauksen tunnetta niin merkkiä vaihdettiin femodeniin...sama jatkuu vieläkin mutta paljon pahempana..nyt kun on väliviikko ollut on huimannut aivan kokoajan ja olo on ollut aivan kamala..kannattaako siis jatkaa enää pillereitä jos huimaus jne johtuu niistä? kaikki asiasta jotakin tietävät kirjotelkaa takaisin...terveydenhoitajakaan ei tiennyt...
sivuoireita pillereistä?
zip*
1214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
SYötkö monipuolisesti ja tapeeksi, onko verenpainettasi mitattu, ja jos on, onko se normaali?tapahtuuko huimausta ilman pillereitä?sulla voi olla alhainen hemoglobiini tai alhainen verenpaine. kannattaa käydä mittauttamassa. voi myös olla myös anemia, veden/sokerin/suolan puutosta. Ei ole normaalia, että pyörryttää useasti.
Kyseessä voi myös olla häiriö tasapainojärjestelmässä. sisäkorvan tasapainoelimen häiriökin on mahdollinen.
Onko niskasi jumissa? Sekin saattaa aiheuttaa huimausta.
tässä jotakin. kysy ihan oikelata lääkäriltä tälläsistä asioista,älä luota terkkariin,ne ei useimmiten tiedä juurikaan mitään :)