Voiko syödä proteiinia ilta kuuden jälkeen vielä, esim. Tunnin liikuntasuorituksen jälkeen?
Proteiinista!
4
422
Vastaukset
- besserwisseristi
Hyvä Supi!
Voit hyvinkin syödä proteiinia iltakuuden jälkeenkin. Myös painoaan pudottavilla henkilöillä on täysi vapaus syödä mihin kellonaikaan tahansa. Päivän (tai viikon) kokonaisenergian ja -ravintoaineiden saanti vaikuttaa painonkehitykseen, ei niinkään kellonaika, jolloin ruokaa tai juomaa nauttii- syö missään
tapauksessa 18.47-23.52
vain silloin saadut kalorit lihottavat.
- Raipula
Tietenkin voit syödä proteiinia illalla, niin pitääkin tehdä. Elimistön korjaustyö tapahtuu pääasiassa nukkuessasi. Tiedätkö mitä elimistö käyttää rakennusaineena? Proteiinia ja rasvoja!
Hiilihydraattien syömisen voit kuitenkin lopettaa iltaselta, niistä ei rakenneta muuta kuin läskiä...- aqua
Kun puhutaan tuosta proteiinien syömisestä, niin mitä se käytännössä tarkoittaa? Syön nykyisin illalla vain vihanneksia ja hedelmiä, esim porkkanoita ja omenaa. Mihin kannattaisi siis vaihtaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396