Nyt riitti sak:n alaisessa liitossa,erosin metallista ja maksan tästä päivästä lähtien
liiton maksuni loimaan liittoon! SYY: TUKI
HALOSELLE!!!!!
Erosin metalliliitosta
10
1198
Vastaukset
- ykä
Se yleinen työttömyyskassa ei edelleenkään ole liitto.Tervemenoa vaan..
- erkki
Vitun aasi luulee sitä liitoksi. Toivottavasti tulee aikanaan huomaamaan eron.
- oikein
erkki kirjoitti:
Vitun aasi luulee sitä liitoksi. Toivottavasti tulee aikanaan huomaamaan eron.
YTK on vain työttömyyskassa. Itse kuulun siihen, en halua kuulua mihinkään ammattiliittoon, koska kaikki ammattiliittoihin kuuluvat ovat kommunisteja!
- loistavaa
oikein kirjoitti:
YTK on vain työttömyyskassa. Itse kuulun siihen, en halua kuulua mihinkään ammattiliittoon, koska kaikki ammattiliittoihin kuuluvat ovat kommunisteja!
päättelykykyä kommunisteista.
Kerros mikä sinä olet?
- liittolainenko
Ai sie luulit kilpailuttaneesi nyt Sak:n ja Loimaan "liiton"?
Tervemenoo,tyhmilys. - Yks vaan
Tama nykyinen sulle-mulle-hyva-puna-veli systeemi alkaa murentua sita mukaan kun suuret ikaluokat poistuvat tyomarkkinoilta.
Sanokaapa Mliittolaiset mita olette liitoltanne vaikka viimeisen 10v. aikana saaneet, mita ette olisi saaneet liittoon kuulumattomina?
Laskekaa lisaksi 10v. ajalta erotus maksuissa Mliitto - Loimaa. Vahentakaa tuo summasta jonka oletatte saaneenne Mliittoon kuuluessanne enemman.
Irtisanomisuoja taitaa loytya lakikirjastakin... - itke
jos työpaikallasi päätetään esim. palkanalennuksista, työvoiman vähennyksistä,poistetaan pekkaset, ei makseta sairaskorvauksia, lomarahasi jätetään maksamatta tai jotain muuta vastaavaa.
Se sun "loimaan liittosi" ei sua mitenkään auta ja jos olet pomoasi nuoleskellen vielä tehnyt alipalkalla töitä, et saa edes työttömyyskorvausta sieltä....
Se ei sun elämääs hetkauta jos pressana on henkilö josta sä et pidä, mutta jos kaikki sun työsuhteen edut viedään, niin jopa alkaa hetkauttamaan..- auttanut
"jos työpaikallasi päätetään esim. palkanalennuksista, työvoiman vähennyksistä,poistetaan pekkaset,"
Näin on tehty liitton kuluessa. Lisäksi luotamusmies oli palkatt savustamaan firmasta ulos!
Nyt vielä jäsenmaksurahoillapiehtaroivat liitot nosti eläkerajani 53-vuodesta--60-vuoteen. Hyvä kate vuosikymmenten jäsenmaksuille! - päättävät
auttanut kirjoitti:
"jos työpaikallasi päätetään esim. palkanalennuksista, työvoiman vähennyksistä,poistetaan pekkaset,"
Näin on tehty liitton kuluessa. Lisäksi luotamusmies oli palkatt savustamaan firmasta ulos!
Nyt vielä jäsenmaksurahoillapiehtaroivat liitot nosti eläkerajani 53-vuodesta--60-vuoteen. Hyvä kate vuosikymmenten jäsenmaksuille!eläkeiästä. Kas kun eivät kuolinpäivästäkin.
- auttanut
päättävät kirjoitti:
eläkeiästä. Kas kun eivät kuolinpäivästäkin.
Kolmikanta oli päättämässä eläkeiän nostosta. Tapahtui vahvasti ammattiyhdistysliikkeen tuelle.
Kuolinpäivä näin yritetään saada ennen eläkeikää. Eläköön amattiliitto! Sikajäsenmaksut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942