Carcass

Mitäs mieltä olette bändistä Carcass??
4351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vanhempi grind-tuotanto potkii munille, Heartwork albumia voidaan pitää melodisen deathin kulmakivenä (tosin nykyään kuunneltuna melkein sekoittuu jo massaan, valitettavasti) jne.. Suosittelen kuunneltavaksi puolityhjän rommi-pullon seurassa.

Äänestä

Hyvä bändi on kyllä kyseessä ja varsinkin Wake up and smell the...carcass albumissa on mahtava meininki päällä.

Äänestä
  • Eli itse lähinnä pidin Necroticism-Descanting (ym..) platasta. Kolahtaa vieläkin jos kuulee Incarnated Solvent Abuse - tsipaleen.

    Äänestä

Carcass on on paras! Enemmän tän tyylisii bändejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeffi_ kirjoitti:

Mitäs mieltä olette bändistä Carcass??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu