Onko kokemuksia Carina E LB vm 92-95? Sellanen ois haaveissa..
Toyota Carina E LB
3
549
Vastaukset
- etype kaarina
peli tuntuu olevan 250tkm takana = 96 1.6, makuasioista ei voi kiistellä mutta minusta ruma se LB malli ja varmaan meluisampikin..., aika kovissa hinnoissa vaan ovat varsinkin jos alle 200tkm ajettu.
- Meikku
Niin. makuasioistahan ei kannata kiistellä! Mun silmää miellyttää just toi LB ja omistan myös koiran eli on ehdoton toi viistoperä malli.
Kiitos vastauksestasi! - mb190d
Meikku kirjoitti:
Niin. makuasioistahan ei kannata kiistellä! Mun silmää miellyttää just toi LB ja omistan myös koiran eli on ehdoton toi viistoperä malli.
Kiitos vastauksestasi!Mulla oli Carina E 1.6i -94 LB
ostaessa ajettu 224tkm
kulutti öljyä 4l/10000km, mut ei se haitannu ku kone oli kunnossa (puristuspaineet hyvät)
Kori on hyvä, loistava, ei ruostu herkästi, helppo pestä kun tasaisen pyöreät muodot. pieni ilmanvastus, nykyaikaisen näköinen.
-moottori täristi n.3000 kierrosten kohdalla häijysti. ja tästä syystä ilmeisesti pakoputken alun joustoliitos ei kestä kuin 200tkm kun se alkaa ääntämään ja pärräämään. Näin toyotalla sanoivat kun mulle sen vaihtoivat
mootori taipuvainen nykimiseen.
iskarit vaihdoin turhaan, carina e jousitus on ilmeisesti aika veltto olemassaan tai sit jouset on vaihdettava iskarien kanssa yhtäaikaa!!!
kytkinrempan tein turhaan, pakkivaihde meni yhtä huonosti päälle kuin ennen remonttia.
jarrut hirtti eli jäi päälle eli laahaamaan. Vaihdoin uudet tiivisteet ja hioin jarrumäntiä kevyesti. mut silti jarrut reistaili.
(5-puolaset aluvanteet hyvät kun putkipihtien varrella pystyy vapauttamaan hirttävän jarrusatulan puolan välistä!!!!)
ohjaus ei kovin hyvä, auto pyrkii vaeltamaan tiellä, ei vain mun autossa.
polttoaineen kulutus n.7l/100km tai alle.
kaikki toyotat rämisee ja kolisee
auto on sisältä tilava ja takokontissa kulkee jenkkijääkaappi tarvittaessa.
myin auton 270tkm ajettuna ja hyväkuntoisena.
Mulla oli myös carina II -92 sedan 1.6i 275tkm ajettuna kun ostin.
kori ei ruostu herkästi siinäkään.
kone ei suuremmin öljyä kuluttanut.
polttoainetta meni 8l/100km tai yli
tehoa perstuntumalla enemmän kuin carina e:ssä.
kone tärisi samoin kovemmilla kierroksilla ja tässäkin autossa joustoliitos pakoputken alussa äänteli.
vaihdekeppi liikkui moottorijarrutuksen ja vedon vaihteluissa melkoisesti.
moottori taipuvainen nykimään aika lujastikin ja käynistyi huonosti. vikaa ei KUKAAN löytänyt!
ohjaus paljon parempi kuin e:ssä.
myin auton 293tkm ajettuna ja hyväkuntoisena
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1235173Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303688No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452460- 501578
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241564- 411560
- 231451
- 141312
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv301299- 281251