Keinoja hävittää tummat silmän aluset?Kauheesti en meikaa,,,tai no käytän kyllä ripsiväriä ja kajaalia joskus luomiväriä.Mutta olisiko keinoja taikka rasvoja,meikkejä mitä kannattaisi kokeille tummiin silmien alustaan.Kiitos etukäteen teille neuvoista!!
Silmän aluset tummat??
13
31068
Vastaukset
- mustasilmäsusanna
Olen löytänyt helpon avun: Lumenen valokynä. Halpa ja helppo käyttää. Kysy kemppareista ja pyydä samalla, että neuvovat sen käytössä. Nykyisin olen valmis jättämään kaiken muun pakkelin pois, mutta valokynä on ehdoton.
- mistä?
mistä saa tota dermalocigan tuotteita ?
- Cilla
on myös hyvä valokynä. Se on sopinut ainakin minulle paremmin kuin Lumenen. Lumenen valokynä on ollut itselleni hieman liian tumma. Tässä Revlonin valokynässä on 3 värivaihtoehtoa.
http://www.revlon.com/product.asp?ProductID=21355&Mode=catalog - ulkoilu+uni
siinäpä ne tärkeimmät. Pihalle ainakin tunniksi päivässä. Silmnympärysvoiteen jälkeen valokynä tai erittäin kevyt peitepuikko. Mutta eivät korvaa unta ja ulkoilua.
- nasu
Itsellänikin oli melkeimpä mustat silmänaluset ja voin sanoa että näytin ilman meikkiä haudasta nousseelta riippumatta ulkoiluista, unesta tai ravinnosta. Sattuman kautta löysin maailman parhaan tuotteen; dermalogican total eye caren. Noin kuukauden kuluttua silmänaluset vaalenivat huomattavasti, suosittelen muutoinkin ko sarjan tuotteita. Vaikka hinta tuntuukin kovalta kestää yksi tuubillinen voidetta todella pitkään
- sinikka
yhdeltä kauneudenhoitosivulta että tummia silmänalusia voi hoitaa hautomalla perunaraasteella. En ole ennen kuullutkaan aikaisemmin mutta ei kai sitäkään estä mikään kokeilemasta:)
- Majjj
Silmänympärysvoide, Valokynä, meikkivoide sekä peiteaine vain käyttöön :)! No7:lla on todella hyviä silmänympärysvoiteita, ja edullisia. Löytyy Sokoksista. :)
- eeku
Pitää lisätä, että itselleni alkoi yllättäen ilmestyä tummia silmänalusia ja selvisi, että laitan liikaa silmänympärysvoidetta. Eli se auttaa jos käyttää todella maltilla. Toinen on jos juo paljon vettä illalla, eli vettä pitäs juoda sitten päivällä jos meinaa.
- <3<3<3
osta maybelline new york dream matte mousse.käytän itse sitä ja se peittää silmänaluset lähes kokonaan,jos sitä levittää muutaman kerran...(mul on tosi tummat silmänaluset). se ei oo kovin kalliskaan: noin 8-10 e.
- jonnnnnna
itse testasin tuota dream matte moussea. Se ei peitä minun tummia silmän alusia.
Vaikka kokeilen mitä, niin ei se peitä mun tummia silmän alusia.
Näytän tosi väsyneeltä niitten kanssa :S - pajadnj
jonnnnnna kirjoitti:
itse testasin tuota dream matte moussea. Se ei peitä minun tummia silmän alusia.
Vaikka kokeilen mitä, niin ei se peitä mun tummia silmän alusia.
Näytän tosi väsyneeltä niitten kanssa :Sootteko kokeillu dark circles away:ta. olisin utelias kuulemaan tuloksia? mielipide? http://www.tummat-silmanaluset.com/shop_pages.php?pages_id=1122&osCsid=1d08a139ce2f6a0067a6ace71c887eb4
- duuds
Garnier caffeine roll-on, sävytetty.
- Sebra
Ben Nye:n tattoo cover, iästäsi / ihosi sävystä riippuen tummempi tai vaalempi sävy, molemmat punaiseen taittuvia. Tummempi sävy usein iäkkäämmälle henkilölle.
Eli tuo on neutraloija, samalta sarjalta (ja muiltakin) voit kokeilla myös sinisen neutraloijaa, jonka sävy on oranssi (vastaväri). Tattoo cover on oman kokemuksen mukaan ollut tosi hyvä ihmisille ja silmän seutu kirkastuu siinä määrin, että iästä ropisee pois viisi-kymmenen vuotta.
Neutraloijaa laita vain hyvin pieni määrä, voit levittää sormella, siveltimellä, mikä parhaalta tuntuu. Käytä neutraloijaa mielellään käden selkämyksen kautta ja paletista oton jälkeen pehmittele sitä hiukan esim. palettiveitsellä.
Voi tuntua, että tuo vaatii kovasti hommaa, mutta nopeasti rutinoituu. Varmasti on apua ongelmaasi, ihan lupaan sen. Hinta voi tuntua melko korkealta, mutta tuo on tosi riittoisaa tavaraa, että maksaa itsensä takaisin.
En suosittele valokynää tummille silmänalusille, enkä välttämättä muuallekaan...Käytä enemmin vähän vaaleanpunaiseen tai oranssiin vivahtavaa peitevoidetta / neutraloijaa, toimii paremmin.
Toivottavasti oli apua, tämä oli ammattilaisen kommentti :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17012945
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454810Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211969Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1121715Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481