hei vain..
en tajua että miten olen ollut niin ääliö, että olen päästänyt itseni tähän kuntoon.. vaikka koko ikäni olen tiedostanu ylipainoni, ja ajatellut laihdutusta joka perkeleen päivä jo melkein 15vuoden ajan.. silti laihduttaminen ei onnistu.. kahdesti olen saanut laihdutettua -7kg,
mutta sittenpä ne on tullut tuplana takaisin..
makean syömistäni on aina vauhdittaneet kaikki ikävä mitä minulle on sattunut elämänvarrella.
jo teini-iässä jouduin menettämään kaksi parasta ystävääni.. ja alamäki jatkui tasaisesti, kun menetin ystäviä ja muita läheisiä..
sitten päästyäni elämästä jotenkin kiinni, minua käytettiin henkisesti ja fyysisesti todella raukkamaisesti hyväksi.. minulla oli useita miessuhteita, mutta yksi kusetus oli ylitse muiden..
yksi hyvä puoli minulla on, en näytä läheskään niin läskiltä mitä puntari näyttää. Tämä ei ole vain minun mielipide, lääkäri ei ollut uskoa painoani, kun kerroin luvun.. hän sanoi arvioineensa ainakin 30kiloa vähemmän...
70kg PITÄISI laihduttaa
6
1991
Vastaukset
- minunkin pitäisi laihduttaa
Minulla on ylipainoa n.30kg, mutta tosissaan aina kun jotain ikävää sattuu niin rupean syömään makeata,,ja sitten ajattelen, että minä rupean ensi viikon maanantaina..olenkin saanut pudotettua painoa 5 kg, mutta nytten taas on sellainne olo, että ei yhtään huvittais ruveta painonpudotusta edes ajattelemaan ennenkuin ensi viikon maanantaina ja silloin minä sen oikeasti aloitan.
Eikä vaikka mikä perhekriisi olisi päällä, niin syöpöttelemään en rupea.
Tulisitko kanssani tuekseni?
Voit kirjoitella mulle:teitsu67@netti.fi- Oho
kannattaa tutustua karppaus.info/
2300 suomalaista joilla on sama ongelma ja toimiva ratkaisu...eikä maksa mitään.
- jonna
Tarpeeksi paha jojoilija kumminkin. Löysin itselle hyvän ohjelman siinä laihtuu kilon viikossa syömällä ruokaa. Weight Wise se on suomalainen ja varmasti paino putoaa. Tuskin kuitenkaan jos sinun on pakko ahmia nameja.
- Ammu
Tuolla karppaus.info palstalla on yksi nainen, joka on laihduttanut vähähiilihydraattisella ruokavaliolla melkein 70 kg, joten se näyttää toimivan. Kannattanee tutustua.
- chubby_mama
pilko tavoitteesi pienemmäksi. Älä ajattele tuota koko määrää vaan aluksi tähtäät vaikka kymmenen kilon pudotukseen. Urakka tuntuu muuten aika toivottomalta. Itsellänikin ensimmäinen etappi on päästä siitä lähtölukemastani eli 83,6:sta alle 80 kilon. Sitten siitä alle 75 kilon jne.
- Tintti 154
154,5 kg oli lähtö paino tän vuoden alussa, nyt 143,4 eli alaspäin tullaan vaikkakin hitaasti :)
Seuraava tavoite on rikkoa tuo 140 kilon raja ja mieluusti tämän vuoden puolella!
Kamala terveysriskihän tämä järkyttävä ylipaino on, että vaikka ei nyt niin 'painavalta' näytäkään, kyllä sitä on hyvä sille tehdä jotakin, ennen kun on liian myöhäistä.
Pienin askelin, pikku tavoitteiden avulla, onnistuu jokainen, joka vain haluaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670