jou.
Siis olisin laittamassa Oulussa ROMEOSSA JA JULIASSA rustoon korvakorua... siellähän laitetaan ampumalla, niin maksaako se suunnilleen saman verran, kuin nenäkorun laittaminen ampumalla kyseisessä paikassa ja sattuuko kans saman verran? :) Kiitos jo etukäteen!
Siis olisin laittamassa Oulussa ROMEOSSA JA JULIASSA rustoon korvakorua... siellähän laitetaan ampumalla, niin maksaako se suunnilleen saman verran, kuin nenäkorun laittaminen ampumalla kyseisessä paikassa ja sattuuko kans saman verran? :) Kiitos jo etukäteen!
Vastaukset 19
Vanhimmat
ei kai kasvoihin edes saisi ampua lävistyksiä.. vai?
En mää tiijä, mutta kyllä kait niitä on silti laitettu.. ainaki nenään.:D
öö..en tiiä hinnasta ja niistä mut sen tiiän et ei satu.:)
Hinnoista en tiedä, sattuu kyllä huomattavasti vähemmän kuin nenä. Itse en kyllä menisi rustoa ammututtamaan jo pelkästään sen takia kun se korvanappi on ihan perseestä ja hankala puhdistaa eikä noita pyssyjä saisi käyttää rustoon mutta omapa on korvasi.
Miten niin ei saisi käyttäärustoon??? Taidat olla lävistäjien aivopesemä?
http://www.angelfire.com/jazz/piercing/images/keloid_neulalla.jpg
Kyl se patti onnistuu parhaiten tulemaan nimenomaan lävistämiseen suunnittelemattomalla härvelillä-neulalla! Puhumattakaan siitä edes-takaisin -vemputtavasta "hoitorenkaasta"-heh! Tyhmät uskoo kritiikittömästi kaiken mitä rahanahneet immeiset (=lävistäjät) suinkin suoltavat (ja enimmäkseen paskaa...)
Menepä mainostamaan sitä pyssyäsi jonnekin muualle.
Tuo kuva oli kyllä aika hauska (eka piti vain korjata kirjoitusvirheesi jotta sen sai näkymään)
Kyllähän siitä selvästi huomasi että keloidin syynä oli se että korva oli lävistetty neulalla :D
Taidanpa laittaa vastaavan linkin pyssyllä tehdystä lävistyksestä. Itse korva oli pakko jättää pois kun oli niin karmeaa katsottavaa(oli tippunut kokonaan pois)
http://www.robert-fisk.com/1_147151_1_6.jpg
Viimeksi kun katsoin neulaa, niin kyllähän se oli ontto.
Kuvassahan oli aivan selvästi näytetty lävistäjän tavallinen tunarointi. Ts."se inhimillinen erehdys" ei mtn muuta. Sitten vielä viitsivät puolustella säälittävää ansiotapaansa...LOL:D
Mä otin ampumalla ja hyvin on sujunu!Noi kauhujutut on kyl ihan muiden keksimiä...
rustoon EI voi, eikä saisi laittaa ampumalla reikää. se ei ole sama asia, kuin korvalehteen ampuminen. suosittelen ennemmin neulaa, jos aiot korun ottaa rustoon. ampuminen vain runnoo ihon.
miten niin ruston ei kannata laittaa ampumalla? minulla se kävi ihan hyvin eikä ole tapahtunut mitää.
Voi helv...! 'Pyssy' runnoo tylsän nikkelikorun kudoksen läpi jolloin kudos vaurioituu tosi pahasti, etenkin rusto. 'Pyssyä' ei voi steriloida, koska se on muovia. Joten saat kaikki taudit jotka edellisellä on ollut, jos oikein säkä käy. Pyssyllä ampujien ensikorut ovat nikkelipitoisia, liian lyhyiä, ei turpoamis varaa. Paranee monta kuukautta jos ei tulehdu, lävitäjän laittamana pari viikkoa. Usein vinossa. Korvat hellänä monta viikkoa sen jälkeen. Tee nyt vaikka hakaneulalla ennemmin!! Se on huomattavasti terävämpi joten vähemmän kivulias. Nenään ampumalla!!?? voi LoL mitä juttua.. onnee vain.
Nykyään noissa pyssyissä on kertakäyttöosia, joten niistä ei saa mitään tauteja. Ja nykyään ei enää valmisteta niitä paskoja nikkelikoruja vaan titaanisia.
Rustokoru ei mulla maksanut kun 10€ ja ampumalla se tehtiin. joten en usko että siellä se maksaaa ihan saman verran kun nenäkoru vaan on halvempi.
minä itse otin myös rusto korun ja se laitettiin ampumalla jos sen osaa hyin hoitaa niin tuskin siitä tulee mitään
mäkin otin :D
käykö se kun ammutaan rusto ? ja onko siinä neulassa terävä pää ? :)
Ei kun se neulan pää on tylppä... Eihän se olisi neula, jos se pää olisi terävä -.-
Mullekkin (ja myöskin siskolle sekä kaverille) on tehty rustokoru ampumalla eikä ole ollut mitään ongelmia kun hoisin hyvin (dessasin ja vaihoin "tappikorviksen" renkaaseen muutaman viikon kuluttua). Sattu paljon vähemmän kun ns. normaali reijän teko eikä maksanut kun 5€.