kertokaa ihmeessä mikä on ihotyyppini!
- mustapäitä nenässä ja leuassa
- ja varsinkin ennen kuukautisia saatta ilmestyä otsaan tai poskeenkin finni tai pari.
- nenä saattaa alkaa kiiltämään päivän aikana.
- harvemmin iho tuntuu kireältä.
- nenästä kuitenkin lähtee pieniä palasia nahkaa ( valkoisia ohuita paloja) toisinaan.
onkö tämä sitä "pintakuivuutta"?
Mikään ihotyyppi ei tunnu vastaavan tätä?
onko minulla seka iho vaikka nenäni kuivuu? poskeni tai otsani hiusrajasta ei kuivu.
ostin erittäin kuivalle iholle HTH-merkkisen voiteen (nenään) ja tuntuu, että sen käytön (2 yötä) jälkeen ihohuokoset ovat isontuneet?
mustapäät menivät koloille ja näkyvät nyt selvemmin kuin aikaisemmin.
vai voisiko tämä kolojen tulo olla septidin ansiota, jota käytin muutaman kerran mustapäiden puristelun jälkeen?
MITEN PÄÄSEN EROON NÄISTÄ KOLOISTA? ja saan takaisin saman tasaisen, vaikkakin mustapäisten finnien kartoittaman nenäni?
epätoivo iski!
apua!!
ei tajjjuu
0
155
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762087Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361737Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101426Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291219Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591209Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161055- 60966
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58965