..kiinnostaa vain solvaus ja loanheitto?
Miksi palstan femakoita..
7
371
Vastaukset
- erehdyt
ilmeisesti luulemaan esim. edellisen aloituksen tekijää nimimerkki I.Loyolaa femakoksi...
- Ihmettelijä.
Melkein jokaisen viestin jonka femakolta avaa, kertoo munankarvankasvattajista, ADHD-kolleista, misogyyneistä sun muista jutuista.
Olisiko nyt on sun vuoro näyttää bravuuriasi.
Killisilmä. ;D - voi kyllä
Ihmettelijä. kirjoitti:
Melkein jokaisen viestin jonka femakolta avaa, kertoo munankarvankasvattajista, ADHD-kolleista, misogyyneistä sun muista jutuista.
Olisiko nyt on sun vuoro näyttää bravuuriasi.
Killisilmä. ;Dsanoa suurimmasta osasta tällä palstalla kirjoitetuista viesteistä, itsesi mukaan lukien. Onko todellakin noin vaikeaa kirjoittaa yhtäkään viestiä halventamatta toista kirjoittajaa?
- Entinen ihemttelijä
voi kyllä kirjoitti:
sanoa suurimmasta osasta tällä palstalla kirjoitetuista viesteistä, itsesi mukaan lukien. Onko todellakin noin vaikeaa kirjoittaa yhtäkään viestiä halventamatta toista kirjoittajaa?
Tottakai olet killisilmä jos kerran katselet palstaa killisimlien läpi.
Sori :(
:D - nimitys
Entinen ihemttelijä kirjoitti:
Tottakai olet killisilmä jos kerran katselet palstaa killisimlien läpi.
Sori :(
:Don tuskin ainakaan minulle sopiva jos huomautan, että puolin jos toisin mutta ennen kaikkea feministeihin kohdistuvat kirjoitukset ovat kaikkea muuta kuin asiallisia. Voit itse tehdä asiasta vaikkapa kvantitatiivisen analyysin ja vasta sitten ruveta itkemään, ketä täällä halvennetaan ja solvataan. Muuten, hymiöt eivät tunnetusti muuta toista halventavaa sisältöä sen humoristisemmaksi tai kevyemmäksi.
- E.I.
nimitys kirjoitti:
on tuskin ainakaan minulle sopiva jos huomautan, että puolin jos toisin mutta ennen kaikkea feministeihin kohdistuvat kirjoitukset ovat kaikkea muuta kuin asiallisia. Voit itse tehdä asiasta vaikkapa kvantitatiivisen analyysin ja vasta sitten ruveta itkemään, ketä täällä halvennetaan ja solvataan. Muuten, hymiöt eivät tunnetusti muuta toista halventavaa sisältöä sen humoristisemmaksi tai kevyemmäksi.
Provot on provoja. Luulisi että kypsä aatteen kannattaja osaa olla ottamasta kantaa MITä LAPSELLISIMPIIN PROVOIHIN! :D Toisin kun alentua niin saatanan alas kuin suurin osa palstan femakoista.
Kun rimaa on alennettu, niin kyllä on ollut hauskaa.
Itku on siitä kaukana.
:D
Osaatteko femakot muuta kuin narista?
- Miki
Kyseessä on siis tavallinen noidankehä. Kun olet feministi, tunnet lisääntynyttä tarvetta solvata ja heittää lokaa (yleensä "henkilöön kiinni" -tyyppiset hyökkäykset asiallisten puhevuorojen esittäjien kimppuun ja muut "karakteriassasinaatiot") ja toisaalta kun tunnet lisääntynyttä tarvetta heittää lokaa ja solvata tunnet myös lisääntyvää tarvetta ryhtyä feministiksi. :D :D :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675