Iltaa!
Oisin kyselly mielipiteitänne silmäpelistä kun itse en enää uskalla luottaa tulkintaani.
Oon siis pitäny lähes päivittäistä silmäpeliä erään miehen kanssa mutta siltikään en tiedä onko hän kiinnostunut vai ei? Jos hän olisi kiinnostunut niin eikö jo olisi pitänyt edistystä tapahtua?
Itse olen ujo ja ennen kaikkea pelkään torjuntaa joten en uskalla tehdä mitään asian eteenpäin viemiseksi.
Mielipiteitä asiasta kiitos. Viitsiikö kukaan katsoa toista vaan siksi että se toinen katsoo sinua...?
Silmäpeli
5
1086
Vastaukset
- merirosvo
Mietitäänpäs vähän. Hmm. Oletko varma, että silmäpeli on romanttista luonteeltaan, siis molemmin puolin?
Siinä on riskinsä, jos menee tekemään jotain aloitteita, kun on tulkinnut väärin toisen silmäpelin.
Voi joutua nolostumaan.- pelokas
Huomenta huomenta!
En siis todellakaan osaa sanoa onko silmäpeli romanttista luonteeltaan vai ei? Sehän tässä juuri ongelmana onkin. Mistä sun mielestä pystyisin päättelemään asian laidan?
Jos itseäni ajattelen niin en mä kyllä jaksa toista jatkuvasti silmäillä jos mua ei se ihminen mitenkään inspaa. Mut voin olla kyl ihan pihalla. Ehkä se on vaan mukava miekkonen joka harrastaa jatkuvaa silmiinkatselua, paitsi ei muitten kans ku mun. Siis silleen normaalia enempää :) Äh, en mä tiiä!! - yksi....
pelokas kirjoitti:
Huomenta huomenta!
En siis todellakaan osaa sanoa onko silmäpeli romanttista luonteeltaan vai ei? Sehän tässä juuri ongelmana onkin. Mistä sun mielestä pystyisin päättelemään asian laidan?
Jos itseäni ajattelen niin en mä kyllä jaksa toista jatkuvasti silmäillä jos mua ei se ihminen mitenkään inspaa. Mut voin olla kyl ihan pihalla. Ehkä se on vaan mukava miekkonen joka harrastaa jatkuvaa silmiinkatselua, paitsi ei muitten kans ku mun. Siis silleen normaalia enempää :) Äh, en mä tiiä!!..saamaton tyttö/nainen täällä itkee saamattomuuttaan.. mikä vittu siinä on naiset että pelkäätte niin kovasti sitä menettääkö kasvonsa vai ei?? kukaan selväjärkinen normaali ihminen ei rupea toista nolaamaan jos vaikka ei kiinnostaisi tajutkaa se idiootit! saisitpahan sinäkin jotain aikaiseksi elämässäsi ja loppuisi se epätietoisuus kun hienosti pyydät pojan kahville ja siellä juttelet kahden ja kerrot sekä kyselet mitä ne katseet ovat.. sittenpähän saat vastauksesi pönttö!!!
- fdgdgdfg
yksi.... kirjoitti:
..saamaton tyttö/nainen täällä itkee saamattomuuttaan.. mikä vittu siinä on naiset että pelkäätte niin kovasti sitä menettääkö kasvonsa vai ei?? kukaan selväjärkinen normaali ihminen ei rupea toista nolaamaan jos vaikka ei kiinnostaisi tajutkaa se idiootit! saisitpahan sinäkin jotain aikaiseksi elämässäsi ja loppuisi se epätietoisuus kun hienosti pyydät pojan kahville ja siellä juttelet kahden ja kerrot sekä kyselet mitä ne katseet ovat.. sittenpähän saat vastauksesi pönttö!!!
Tuossa viestissä oli paljon totta.
Ei kaikki miehet ole aloitteentekijöitä, ei kaikki miehet ole rohkeita. Hän voi ajatella aivan samalla tavalla aloitteentekimisestä kuin sinä itsekin. Harmillisen usein naiset olettavat, että juuri miehen pitää olla se joka tekee aloitteen.
On kaksi vaihtoehtoa, joko meet rohkeasti sille juttelemaan ja otat selvää onko hän kiinnostunut, tai sitten et, ja mietit vielä pitkään olisiko jutusta tullut mitään.
- fdgdgdfg
"Jos hän olisi kiinnostunut niin eikö jo olisi pitänyt edistystä tapahtua?"
Edistystä ei tapahdu jollei toinen osapuoli tee aloitetta. Ei mies ole aina se aloitekykyinen osapuoli.
"Viitsiikö kukaan katsoa toista vaan siksi että se toinen katsoo sinua...?"
Ainakin itellä on monesti tapana katsoa toista silmiin jos toinen katsoo minua. Muuten tunnen olevani töykeä. Tietenkin vastakatse voi olla myös kiinnostusta osoittava katse, ei niitä oikein erota toisistaan ;) Kysymällä selviää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h72763Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062611Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182307Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.481889Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141453- 321453
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201073En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.70986