Nyt olen vakaasti päättänyt,että ylimääräiset kilot lähtevät karisemaan!
Kävin äsken vaalla ja painoa oli 114.7kg
olen 167cm pitkä ja ikää on 21v.
Olisiko ketään suunnileen samaa ikää olevaa joka tykkäis ruveta tsemppaamaan yhdessä?
Kirjoitelkaa
[email protected]
Kävin äsken vaalla ja painoa oli 114.7kg
olen 167cm pitkä ja ikää on 21v.
Olisiko ketään suunnileen samaa ikää olevaa joka tykkäis ruveta tsemppaamaan yhdessä?
Kirjoitelkaa
[email protected]
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvä likka,pysy päätöksessäsi äläkä hätäile.
Hiljaa hyvä tulee ja laihdutus tulee muuttamaan
koko elämäsi ja vain positiivisesti.
Hei sisu!
Olen ollut hyvin samantapaisessa tilanteessa. Kun aloitin laihduttamisen painoin 115 kg ja pituutta minulla oli 175 cm. Nyt on kulunut 1,5 vuotta ja tähän mennessä olen laihtunut 20 kg (oikeastaan 30 kg, mutta 10 kg tuli viime talvena takaisin). Nyt on sitten tarkoitus tosisaan jatkaa ja saada loput ylikilot pois (eli jäljellä on vielä ainakin 20 kg, mielummin 30kg).
Laihtuminen on täysin mahdollista, jos siihen vain jaksaa tosissaa panostaa, eikä pety takaiskuista, joita voi tulla. Mutta kuten aikaisempikin totesi, hitaasti hyvä tulee. Siis kun on kyse useammasta kymmenestä kilosta, niin niitä ei saa pois kovinkaan nopeasti, vaan kannattaa jo aluksi laskea, että edessä on todellakin muutaman vuoden projekti. Mutta voitto onkin sitten sitäkin suurempi, kun siihen tavoitteeseen pääsee.
hei!
minä tiedän että sinä onnistut ja sinun tulee tietää se myös !
älä ajattele että jospa vaan kun minä laihdun!
tankkaa joka päivä mieleesi positiivinen kuva laihtumisesta ja usko siihen koko sydämmestäsi äläkä ja ajattele että se on helppoa ja minähän teen sen ...siis ajattele aina onnistuvasi, niin arvaa mitä , pian huomaat että olit oikeassa.
tee selkeä sopimus itsesi kanssa ja suunittele tarkka aika taulu jonka mukaan etenetja noudata sitä.
tee ajatus matka tulevaan näe muutos itsessäsi ja hups jonain päivänä olet siellä ja kas polku on taivallettu kivinen pitä polku jossa riitti niin auringon paistetta kuin sateita mutta sinä selvisit siitä.
usko menestykseen niin menestys asiassa kuin asiassa.
hyvää matkaa sinulle!
mä oon 22vee ja pituutta on 168cm ja painoakin löytyy 110kg ja armotin laihis on käynnis:) oon ollut ennen peräti 122kg mutta aika paljon on jo tippunut siis.zemppiä sulle ja infoile täällä jos haluut alkaa mailaamaan tms:)