512mt

Moi,

kuinka monta kappaletta (tai musiikki aminuuteissa) mahtuu 512mt-mp3-soittimelle?
2277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noh ne valmistajan ilmoittamat biisi määrät on ainakin ihan liian isoja. Mulla 256 mt ja biisejä mahtuu n.70 , vaikka paketissa lukee 120.

Eli riippuu biisien laadusta ja kestosta kuinka paljon mahtuu...

Äänestä

Riippuu pakkaustavasta.
MP3:lla 128 kbps nopeudella pakattuna menee 512 mb soittimeen musiikkia tasan 512 minuuttia (miinus soittimen käyttiksen varaama muistitila).
Lisää: http://www.jammaa.com/tietoa.php ja sieltä FAQ

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuinka paljon... kirjoitti:

Moi,

kuinka monta kappaletta (tai musiikki aminuuteissa) mahtuu 512mt-mp3-soittimelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu