Eipä sen kummempaa kun että tumma vai vaalea ja miksi? Ja onko sillä kuitenkaan väliä?
Tumma vai vaalea?
17
2499
Vastaukset
- FWD
Ei sillä ole mitään väliä, vaikka monet miehet näyttää kyllä blondien erään olevan.
- taas näitä iäisyyskysymyksiä
Tummahiuksinen suomalaismies on heikkouteni. Varmaan jotakin kemiaa tai sitä että itselläni on myös ruskeat hiukset.
- tietenki--
Onhan se nyt paljon komeempi, ei mikään lälly
- katsonut
TROIJA nimisen elokuvan?? :D
- VaaleeNainen
Ei mikään tumma ja tulinen.
Mut sellainen sopiva :)) - TTTP
Mulle käy kumpikin, mutta tiedän, että jotkut suosivat jompaa kumpaa.
- blondi
Hmm. Itse olen aito blondi, mutta kun värjäsin hiukset osittain punaiseksi, miehen viriiliys sängyssä nousi huomattavasti... Mikähän niissä punapäissä? :O
- .........................
tumma ehdottomasti. en muista nähneeni kaunista vaaleaa naista.
- vato retro
Gentlemen prefer blondes
- katarzyna
Iso, vahva viikinkimies. Blondeista tykkään siis. Mut eipä sillä hiusten värillä parisuhteessa sen kummempaa merkitystä ole.
- tumma nainen
mutta olen aina seurustellut vaalean kanssa :) se hiusten väri on sivuseikka kuitenkin. Ja nykyinen mieheni tykkää yleensä enemmän vaaleista kuin tummista. muut tykänneet enemmän tummista.
- bengal miaow
Laatu uroksen DNA:ssa on enempi kiinni yksilöstä, kuin "brändistä". Joka brändissä on Lacoste, UFF ja Vero Moda. Eli huonokuntoinen blondihan on usein trashy/maantienharmahko/likaisen näköinen, esim. narkomaaneilla usein sillai. Terveellä brunella konserninjohtajalla yleensä luonnon oma polycolor, johtuen hyvinnukutuista öistä..
Mut sanoisin et mulle joko melko mustatukkanen sinisilmä tai...Tai...Mutta verratkaa eebenpuu hiiren turkkiin, niin ya know whatImean.Siis miel. kokonaisvaltaisesti terve jolla näinollen voimakas pigmentti - väri tumma tai vaalea - ja kiilto kuin sisäsiittoinen lyijykynä"blondi" , viim. mainittu tyypillinen "jalostetun perimän jälkeläinen".- sä_
pätemään muualla kuin täällä ?
Ihan tulee mieleen jokun pissiksen paskanjauhanta, jossa on paljon sanoja, muttei mitään tolkkua.
- eräs nainen
Siis tämä palstahan on "miehen logiikka", eli aloittaja kysyi tätä asiaa varmaankin miehiltä. Silti täällä on enemmän naisten vastauksia...
- ...
Mieluiten kummatkin, ja punapää mukaan myös.
- Manu
No tietenki tumma, olen ihastunut tummaan kaunottareen enkä koskaa saa häntä, liian täydellinen meikälle.
- Asiasta huvittunut
Vaalea viileän klassisen kauneuden, viattoman puhtauden takia ja tumma kontrastina eksoottisen kauneuden ja intohimoisen ylväyden vuoksi. Kummassakin on puolensa, miksi siis tyytyä yhteen?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912