Eipä sen kummempaa kun että tumma vai vaalea ja miksi? Ja onko sillä kuitenkaan väliä?
Tumma vai vaalea?
Simppeli kysymys
172515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei sillä ole mitään väliä, vaikka monet miehet näyttää kyllä blondien erään olevan.
Tummahiuksinen suomalaismies on heikkouteni. Varmaan jotakin kemiaa tai sitä että itselläni on myös ruskeat hiukset.
Onhan se nyt paljon komeempi, ei mikään lälly
TROIJA nimisen elokuvan?? :D
Ei mikään tumma ja tulinen.
Mut sellainen sopiva :))
Mulle käy kumpikin, mutta tiedän, että jotkut suosivat jompaa kumpaa.
Hmm. Itse olen aito blondi, mutta kun värjäsin hiukset osittain punaiseksi, miehen viriiliys sängyssä nousi huomattavasti... Mikähän niissä punapäissä? :O
tumma ehdottomasti. en muista nähneeni kaunista vaaleaa naista.
Gentlemen prefer blondes
Iso, vahva viikinkimies. Blondeista tykkään siis. Mut eipä sillä hiusten värillä parisuhteessa sen kummempaa merkitystä ole.
mutta olen aina seurustellut vaalean kanssa :) se hiusten väri on sivuseikka kuitenkin. Ja nykyinen mieheni tykkää yleensä enemmän vaaleista kuin tummista. muut tykänneet enemmän tummista.
Laatu uroksen DNA:ssa on enempi kiinni yksilöstä, kuin "brändistä". Joka brändissä on Lacoste, UFF ja Vero Moda. Eli huonokuntoinen blondihan on usein trashy/maantienharmahko/likaisen näköinen, esim. narkomaaneilla usein sillai. Terveellä brunella konserninjohtajalla yleensä luonnon oma polycolor, johtuen hyvinnukutuista öistä..
Mut sanoisin et mulle joko melko mustatukkanen sinisilmä tai...Tai...Mutta verratkaa eebenpuu hiiren turkkiin, niin ya know whatImean.Siis miel. kokonaisvaltaisesti terve jolla näinollen voimakas pigmentti - väri tumma tai vaalea - ja kiilto kuin sisäsiittoinen lyijykynä"blondi" , viim. mainittu tyypillinen "jalostetun perimän jälkeläinen".
pätemään muualla kuin täällä ?
Ihan tulee mieleen jokun pissiksen paskanjauhanta, jossa on paljon sanoja, muttei mitään tolkkua.
Siis tämä palstahan on "miehen logiikka", eli aloittaja kysyi tätä asiaa varmaankin miehiltä. Silti täällä on enemmän naisten vastauksia...
Mieluiten kummatkin, ja punapää mukaan myös.
No tietenki tumma, olen ihastunut tummaan kaunottareen enkä koskaa saa häntä, liian täydellinen meikälle.
Vaalea viileän klassisen kauneuden, viattoman puhtauden takia ja tumma kontrastina eksoottisen kauneuden ja intohimoisen ylväyden vuoksi. Kummassakin on puolensa, miksi siis tyytyä yhteen?