Olen kyyllästynyt miehen "iskemiseen". Kun mulla aina käy silla tavalla, että kiinostukseni kohde ei ole kiinostunet musta ja musta kiinostuneet eivät kiinosta mua. Onko siis toivo täysin mennyttä, kun olen yli kaksikymppinen nainen ja en ole koskaan tästä syystä seurustellut. Ja sekin vielä, että olen huomannut miesten jotenkin pelkäävän mua, en tiedä miksi ja olenkin aina tehnyt itse aloitteen. Ja tullut hylätyksi, en jaksa enää yhtäkään sydänsurua. Siinä menee sitten vielä itsetuntokin. Olen kuulemma ihan nätti, ainakin niin olen kuullut
ikisinkku?
6
1304
Vastaukset
- m71-06
Tuollaista se valitettavasti yleensä tuntuu olevan. Ainakin minulla.
- vn81
että seurustelu toisi jonkun onnen elämään. Yhdelläkään sinkulla ei ole mitään tietoa parisuhteen huonoista puolista. Nuoret! Nauttikaa nuoruudestanne, eläkää ja kokekaa. Älkääkä tuhlatko sitä voivotteluun jostain turhista pilvilinna unelmista, mitä kukaan koskaan ikinä ei ole saavuttanut.
- hmm
Tuskin kukaan odottaakaan että parisuhde olisi jotain auvoa vain, mutta kyllähän se lämmittäisi jos olisi joku joka pysyisi.
- jeppe79
Itse olen myöskin huomannut, että ensivaikutelma mitä minusta saa voi olla jotenkin pelottava. Johtuu varmaankin ulkonäöstä. Tämmöinen karski kaljupää. Perinteinen iskeminen ei siis luonnistu. Olen siis pitäytynyt kohteliaassa keskustelussa - ja kun on ollut mahdollisuus tutustua ajan kanssa ihmisiin ns. iskemisestä on tullut täysin tarpeetonta.
Itse seurustelin ensimmäisen kerran 26 vuotiaana. Syynä että en vain törmännyt sopivaan ihmiseen sitä aiemmin. Elämän täytti duuni ja opiskelu miesvaltaisella alalla, missäpä sitä naisiin törmäisi kun ei baareissakaan aina jaksa pyöriä. Eikä sekään suhde sitten niin sopiva ollut, etsintä jatkukoon. Mutta nytpä tiedän että minutkin joku voi haluta, itsetunnosta se vain on kiinni.- hone-y
yleensä on, ettei vain löydä sitä sopivaa ihmistä. Jotkut löytävät toisensa nuorina, toiset joskus myöhemmin. Ei sinkkuuteen mitään sen kummempaa syytä ole.
- jeppe79
hone-y kirjoitti:
yleensä on, ettei vain löydä sitä sopivaa ihmistä. Jotkut löytävät toisensa nuorina, toiset joskus myöhemmin. Ei sinkkuuteen mitään sen kummempaa syytä ole.
Ja jotkut ovat valmiita yrittämään suhdetta paremman puutteessa sen ainoan ehdokkaan kanssa vaikka tietävät ettei tästä mitään pitemmän päälle tule. No, mistäpä sitä aina heti voi tietää ellei kokeile mutta toiset ovat varovaisempia kuin toiset..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1036673
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875037Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113289Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313158Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272338Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191696Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961331Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391282Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311196- 48964