Creative ongelma

Das Problem

Tuli pikku ongelma näitten MP3-soittimien kanssa. Soittimen merkki on Creative MuVo TX SE 512Mt. Soitin kertoo, että soittimella ei ole musiikkia ja vapaata tilaa ei ole yhtään. Ja kun tökkää soittimen USB-porttiin niin siellä puolestaan J-kansiossa musiikkia on 91 kappaleen verran. Pitääkö viedä Giganttiin, takuuseen vai onko jotai tehtävissä? Soitin on ollut minulla vain n. kaksi viikkoa. Kiitos.

2

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie vaan

      laite on kuitenkin toiminut joskus aivan normaalisti? oletko koittanut tyhjentää soitinta ja täyttää uudelleen? formatointia kannattaapi varmaan myöskin kokeilla johon muistaakseni löytyy ohjeet manuaalista.

    • nou hätä

      ...irrottanut Creativen usb-portista pois ilman, että olet ensin 'kytkenyt' sen irti, niin musiikkitiedostot voivat korruptoitua ja soitin väittää, että soittimessa ei olisi musiikkia.

      Mene www.creative.com ja lataa sieltä firmware päivitys ja formatoi soitin, tällöin kaikki tiedostot häviävät (tsekkaa FAQ-palsta). Mutta sen jälkeen ongelman pitäisi olla poissa ja voit siirtää biisit koneeltasi (jos ne sinulla tallella ovat) takaisin soittimeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      3545
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3330
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2781
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      45
      2527
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1268
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    Aihe