Tuli pikku ongelma näitten MP3-soittimien kanssa. Soittimen merkki on Creative MuVo TX SE 512Mt. Soitin kertoo, että soittimella ei ole musiikkia ja vapaata tilaa ei ole yhtään. Ja kun tökkää soittimen USB-porttiin niin siellä puolestaan J-kansiossa musiikkia on 91 kappaleen verran. Pitääkö viedä Giganttiin, takuuseen vai onko jotai tehtävissä? Soitin on ollut minulla vain n. kaksi viikkoa. Kiitos.
Creative ongelma
Das Problem
2519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
laite on kuitenkin toiminut joskus aivan normaalisti? oletko koittanut tyhjentää soitinta ja täyttää uudelleen? formatointia kannattaapi varmaan myöskin kokeilla johon muistaakseni löytyy ohjeet manuaalista.
...irrottanut Creativen usb-portista pois ilman, että olet ensin 'kytkenyt' sen irti, niin musiikkitiedostot voivat korruptoitua ja soitin väittää, että soittimessa ei olisi musiikkia.
Mene www.creative.com ja lataa sieltä firmware päivitys ja formatoi soitin, tällöin kaikki tiedostot häviävät (tsekkaa FAQ-palsta). Mutta sen jälkeen ongelman pitäisi olla poissa ja voit siirtää biisit koneeltasi (jos ne sinulla tallella ovat) takaisin soittimeen.