Mitä tehdä treffeillä?

Mitä ihmettä keksii oikeesti tehdä treffeillä? En ole menossa mutta olen ollut....Ei siinä oikein keksi mitään sanottavaakaan toiselle, saati tekemistä =/
91446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikäs sen parempaa tekemistä.

Äänestä
  • ei sitä nyt ekoilla treffeillä sentään, kai?! Muutenkaan se ei ole se pääasia, vaan saada joku ihminen josta välittää ja joka välittää susta!

    Äänestä

  • Ja ikä oli??

    Äänestä

  • tuohtunut kirjoitti:

    Ja ikä oli??

    En tiedä, en ollut niillä treffeillä.

    Äänestä

Kai Helsingin kokosessa kaupungissa jotain meininkiä on =)

Kahvittelu on se perinteinen mutta siinä saattaa tulla ongelmaksi se, ettei ole mitään puhuttavaa. Käytkö näyttelyissä tms.? Niissä on ainakin puheenaihetta tarjolla. Kauniina syyspäivänä voisi mennä kävelylle. Kesällä se on ainakin hyvä idea. Elokuviakin voi harkita, sen jälkeen vaikka kahville puhumaan kyseisestä elokuvasta. Tai voitte mennä tutustumaan uuteen yökerhoon.

Puheenaiheista sen verran, että kaikki meistä pitävät itsestään puhumisesta. Eli kysele ja anna naisen puhua itsestään. Hyvä keskustelija kysyy vastavuoroisesti sinusta ja niin se keskustelu pysyy yllä. Mielestäni miehen ei tarvitse kantaa vastuuta keskustelun ylläpitämisestä. Kaikki naisetkaan eivät ole mitään keskustelun ammattilaisia eli ei se aina ole miehen vika, jos jutut loppuvat kesken. Keskustelutaitoja voi kuitenkin hioa!

Äänestä
  • Ihan hyviä vinkkejä, lätkämatseissa käyn mutta kukaan nainen ei varmaan halua puhua lätkästä :P

    Pitää ottaa näitä vinkkejä ylös, jos joskus taas pääsee vaikka treffeille jonkun kanssa.

    Äänestä

  • M20_HKI kirjoitti:

    Ihan hyviä vinkkejä, lätkämatseissa käyn mutta kukaan nainen ei varmaan halua puhua lätkästä :P

    Pitää ottaa näitä vinkkejä ylös, jos joskus taas pääsee vaikka treffeille jonkun kanssa.

    Eihän sitä koskaan tiedä, kyllä meistä naisistakin moni tykkää lätkästä ja käydä matseissa.

    Äänestä

  • M20_HKI kirjoitti:

    Ihan hyviä vinkkejä, lätkämatseissa käyn mutta kukaan nainen ei varmaan halua puhua lätkästä :P

    Pitää ottaa näitä vinkkejä ylös, jos joskus taas pääsee vaikka treffeille jonkun kanssa.

    Vaikka mua ei lätkä sinänsä kauheesti kiinnosta, ni kyllä mä hyvässä seurassa itseasiassa ihan mielellään lähtisinkin kattoo jotain matsii.

    Äänestä

Piknikille puistoon, Talvella sitä pitää vähän soveltaa, mut kuumakaakao reppuun ja vähän vaahtokarkkeja ja eiku pulkkamäkeen. Vaatii vähän rohkeutta mennä mut taatusti unohtumaton kokemus.

Pelaamaan erilaisia pelejä, biljardi, keilaaminen, darts, baarit järkkää vaikka sun mitä kilpailuja, tietovisailuja jne.

Sit jos on räväkkä luonteinen tyttö niin kannattaa viedä se ampumaan. Jos ei niin näyttelyt ja messut on sellaisia hengailupaikkoja.

Niin ja livemusiikki toimii aina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M20_HKI kirjoitti:

Mitä ihmettä keksii oikeesti tehdä treffeillä? En ole menossa mutta olen ollut....Ei siinä oikein keksi mitään sanottavaakaan toiselle, saati tekemistä =/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu