Minut jätettiin muutama päivä sitten. Olimme avomieheni kanssa melkein neljä vuotta yhdessä. Olimme myös kihloissa. Riitelimme ehkä vähän turhan usein, mutta silti rakastin häntä syvästi enkä huomannut että hänenkään rakkaus olisi hiipunut. Hän vain ilmoitti minulle tässä päivänä eräänä, että tahtoo elää yksin. Se sattui todella. Hän oli ensirakkauteni enkä saa häntä mielestäni. Olen joutunut käytännön syistä puhumaan hänen kanssaan puhelimessa, ja niissä keskusteluissa hän on kylmä ja etäinen. Sanoi tänään, että häntä helpotti, kun erosimme. Pelkään etten uskalla enää koskaan rakastaa. Hän löytää uuden onnen, sen tiedän. Hän on rakastettava ja ihana mies. En saa häntä mielestäni. Rakastan häntä, vaikka se tekee kipeää.
särkynyt sydän
bella
81549
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No olit narttu joka tykkäsi riidellä. Mies ei semmosta jaksanut. Sitä ahdisti se riitely ja sinun typeryys. Näin on paljon parempi. Ota se järki käteen seuraavassa suhteessa.
Ei kai kukaan yksinään riitele??
Aika monet yrittää ainakin... kokemusta on.
Mulla kans melkeen kahdeksan vuoden suhde takana. Oltiin menossa naimisiin... ois ollu melkeen kuukaus häihin ja sit se sano, että ei se pysty ja meil suhde loppu. En tiiä kuin siitä selvii...tapahtu kesäkuussa. Jotku päivät on tietty parempii, mut sit taas tuntuu, ettei vaa jaksa...ei jaksa tehä yhtään mitään, ku tekis vaa mieli nukkuu. Tiiän kyl että oon masentunu, mut ei jaksa hakee apuakaan.
Jaksamista teille särkyneille sydämille!
Minä asuin/seurustelin erään henkilön vuosia sitten 4 vuotta. Erosimme koska kasvoimme erillemme, minä halusin jatkaa suhdetta mutta kumpikin oli jo pettänyt toista ja hän ei halunnut enää nähdä minua kuten ei vielä tänä päivänäkään halua nähdä eikä puhua minulle mitään. Minulla meni vuosi että pääsin suhteen yli, olihan hän minun todellinen ensirakkaus ja välitän vieläkin hänestä vaikka hän vihaa minua varmaan vieläkin.
Mutta aika korjaa se tuntuu mahdottomalta uskoa kun surettaa ja tuntuu että maailma kaatuu päälle nyt. Nyt voin miettiä ja olla onnellinen siitä mitä se suhde opetti minulle, millä tavalla olla erillainen. Olen monesta kiitollinen entiselleni vaikkei hän sitä varmaan koskaa saa tietää.
Petit ensirakkauttasi? Paljon onnea valitsemallasi tiellä vitun lutka!
Mitä ihmeen tyydytystä tuollaiset ihmiset saavat?! Viesteistä päätellen nämä ovat aivan keskenkasvuisia mukuloita, joilla ei ole kokemuksia elämässään. Korkeintaan haaveilevat tulevasta.
Heitä kutsutaan suorasanaisiksi. Saahan jokaisella olla omat mielipiteensä. Voimasanat antaa potkua siihen sanomaan.