En ymmärrä...

pettynyt

Olen seurustellut puoli vuotta miesystäväni kanssa, ja hänen palattuaan parin viikon mittaiselta matkalta, olin tietysti innoissani ja ikävöinyt kovasti. Tämä oli eka kerta kun olimme erossa 2 päivää kauemmin, ja teki mun mielestä ihan hyvää. mutta sitten kun nähtiin... ei edes pussannut/halannut!! juu, autossa oltiin kyllä mutta eihän se nyt sitä estä. Oli vain että moikka ja alkoi selittää matkastaan jotain juttuja. Olin ihan tyrmistynyt, ja mies kysyi että miksi oon niin hiljainen. No ajattelin etten vielä "avaudu", odotetaan kotiin asti..jospa sitten halaisi. No mies alkoi heti tyhjennellä matkalaukkuaan, järjesteli tavaroitaan yms, ei noteerannut minua ollenkaan tai kysynnyt mitään että mitä olen tehnyt tms. Vasta puolen tunnin päästä kun oltiin kotiuduttu, mies pussasi. vasta kun sanoin että eikö ees pusua saa ja tulin itse aloitteellisena siihen... ja sitten hän lähti suihkuun. Siis onko tämmöinen tunteiden palo yleistäkin miesten keskuudessa näinkin pitkän erossa olon jälkeen!!?? Ok, ehkä vuosikausien jälkeen saattaa mennä tohon, mutta itse kyllä olen niin tunteellinen että en usko olevani noin kylmä silloinkaan. Joku varmaan sanoo että sillä oli nainen siellä matkalla. mutta en todellakaan usko. kyllä mies on aiemminkin ollut aina minua kylmempi, tai ei ole tarvinnut samanlaista läheisyyttä kuin minä..mutta tästä tuli nyt kyllä niin paha olo. ja vaikka materialla ei sinänsä ole merkitystä, niin ihmettelin kyllä ettei hän tuonut edes mitään tuliaista matkalta. ja nyyh, alkoi sitten myöhemmin illalla itkettää...mies sanoi sitten että hän rakastaa minua(mikä on todella harvinaista), mutta SE EI NÄY JUURI MISSÄÄN! En ole miehelle vielä sanonut kuinka paljon minua oikeasti harmittaa tämä juttu. En edes tiedä miten sanoisin, koska hän reagoi monesti aika agressiivisesti/ymmärtämättömästi, vaikka sanoisin kuinka hienosti ja syyllistämättä.

2

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lissukka

      Kuulostaa aika oudolta, vaikka sanoit ettet usko toisiin naisiin niin väkisinki tuli mieleen, että sillä sun kullalla oli vähän huono omatunto...... Kysy asiaa suoraan häneltä itseltään.

    • Tony**

      No semmosta se on kun ollaan seurusteltu jo jonkin aikaa. Älä nyt ämmä ala pillittämään yhdestä hiton halista, kun varmaan ihan muuten haleja saat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      65
      4242
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4241
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      109
      2905
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      58
      2796
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      2029
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1992
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1679
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      109
      1353
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1281
    Aihe