Tarttisin vähän apua tuoreeseen suhteeseen...
Mistä asioista voi yrittää selvittää ja päätellä, miten tosissaan toinen on kanssani?
Sellainen epävarmuus vaan ahdistaa, kun ei tiedä toisen menneisyydestä juuri mitään eikä toisen kavereita paljoa tunne (siis todella TUNNE). Eli en voi tietää, miten hän on aikaisemmin käyttäytynyt naisrintamalla, onko hän pettänyt suhteissaan, onko hän tottunut lähtemään vieraan matkaan jos tilaisuus tulee jne.
Sillä jos joku ehdottaa, että kysy siltä, niin käsi sydämellä, kuka muka oikeasti sellaista tunnustaisi uudelle kumppanilleen?
mistä asioista
voi selvittää?
1
527
Vastaukset
- Mirabel
Tähän viestiin on itseasiassa helppoa vastata..siis kysymykseesi,mistä saa selville.?
Jos parisuhde on oikeilla raiteillaan,niin siinä pystyy puhumalla selvittämään paljon.Parisuhteissa juuri puhuminen on tärkeintä ja rehellisyys.Luottaminen toiseen,joka ei tosiaankaan ole ihan helppoa näin uudessa suhteessa..mutta ajan kanssa.
Kukaan ei pysty eikä kykene saamaan selville toisen osapuolen aivoituksia,ja luulempa että toinen osapuoli miettii samoja asioita sinunkin suhteesi:)
Joten..ajan kanssa ja puhumalla ja uskaltamalla rakastaa:))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961