Mun

Tällä palstalla on ihan väärä nimi. En usko että kukaan ois todellisuudessa löytäny treffipalstan kautta ystävää, seurustelukumppanista myt puhumattakaan.Kaikki puheet semmoisesta on bluffia.
121464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

tuo ei kyl nyt pidä paikkaansa. Nimittäin tapasin yhden kivan miehen ja ollaan vieläkin kavereita vaikka meistä ei paria tullutkaan.

Kaikki miehet on ollu ihan asiallisia ja mukaviakin. Nytkin tapailen yhtä tosi kivaa miestä. Et en nyt ihan noin jyrkästi menis sanomaan. Totta kai mullekin on tullut monia seksiseura ehdotuksia ja kaikenlaisia ihme viestejä, mutta kyllä jyvät saa akanoista seulottua monesti jo viestittely vaiheessa tai vähintään sitten kun ekan kerran tapaa.

Äänestä
  • Mulla on kans vain hyviä kokemuksia!

    Äänestä

  • Mukava kuulla. :)
    Ja järkevä saa seulottua ne akanat aika nopeesti. ;)

    Äänestä

Heräsin tänä aamuna erään nuoren miehen vierestä, joka on ollut siinä jo viime keväästä. Netti oli meille vain tapa sopia treffejä - tutustuminen ja kaikki muu tapahtui ihan reaalimaailmassa.

Äänestä

En mä näe mitään syytä väittää, että tämä palsta olisi bluffia tai että tällä olisi väärä nimi. Itselläni on nyt juuri menossa nimenomaan täältä alkanut, aivan ihana suhde. Edellinen täällä tapaamani ihminen kirjoittelee kanssani edelleen, vaikka elämä vei meidät erilleen.

Ihmisiltä saa yleensä sitä, mitä heille on valmis antamaan.

Äänestä

Ei pida paikkansa. Useampaa deitatunnut, tan suomi24 kautta, mutta ei sita oikeaa ole loytynyt.
Viesteja, kuulumisia yms vaihdellaan ja silloin talloin nahdaankin.
Tama paikka hyva mesta ns. "tavata" ja siita sopia treffit, jos ei natsaa niin ei natsa. Aikuinen ihminen ymmartaa sen.
Eli kavereita saa ja treffeille paasee.

Äänestä
  • En sanoisi että tämä olis pelkkää bluffia. Itsekin olen kavereita saanut, käynyt treffeillä ja kokemukset ovat pääasiassa ollet positiivisia. Peräti jotain vakavempaakin voisi syntyä, mutta voiko treffipalstalta löydettyihin kumppaneihin kuitenkaan luottaa? Olen huomannut, että vaikka toinen osapuoli väittää olevan tosisaan ja suhde on hyvä, kynnys nettideittailuun on silti erittäin matala. Jo toista kertaa huomasin, että oma "kumppani" vähän ajan päästä alkoi deittailemaan salassa muita samaan aikaan.

    Äänestä

Tavismiehellekin löytyy aina silloin tällöin jotakin, kun valitsee kohteet oikein, lukee rivien välit ja panostaa omaan avaukseen. Toisaalta omalla kohdallani isoksi ongelmaksi muodostuu asuinpaikka. Tiedä miten olis käynyt, jos lähtökohdat olisivat olleet paremmat...

Äänestä

Minä vielä teidän mielestä "vanha" neitonen löysin täältä ihan mukavan MIEHEN.
Tosin asuu niin kaukana, että tapaamme vain sillöintällöin, mutta kirjoitellaan joka päivä.

Ja tällä palstalla käyn huvikseni lukemassa kuinka hirveän kamalan vaikeaa voikaan teillä nuoremmilla olla. (Pientä ironista hihitystä)

N-60

Äänestä

Niin tässä se mun tarinani, jo kesällä kirjoiteltiin muutamia viestejä, mutta sitten se vaan jäi jotenkin, no tossa reilu pari kuukautta sitten hän oli käynyt katsomassa mun profiiliani ja heitin hänelle viestin ja siitä se sit alkoi ja treffattu on - löytyi juuri sellainen mies jonka kuvan olin hänestä saanut kirjoittelun ja puhelimitse käytyjen keskustelujen perusteella.
No nyt tietty ihmettelette mitä täällä vielä "roikun" - meillä on välimatkaa aika paljon mutta se ei estä, kaikki on vaan järjestelykysymys mutta kun tää hänen kanssaan chattailu täällä on halvempaa kun puhelimessa roikkuminen (jota kyllä harrastetaan silti reilusti tai ainakin puhelinlaskut näyttää siltä). Olemme sopineet tietyn kellon ajan jolloin aina yritämme tavata tätä kautta - hänen työnsä tosin estää sitä joskus ja onhan mullakin menoja mutta kuitenkin... eli uskokaa kyllä täältä voi löytää jotain todellista.

Äänestä

Minä olen löytänyt 2 ihanaa miestä. Se vaan ottaa päähän, että on kamalan vaikeaa valita, kumman kaa alan sillee ; ). Olen nimittäin molempien kanssa ystävystynyt ja fiksuksi todennut. Nyt vain tunnen itseni lähes petturiksi, kun pidän molemmista, vaikka seksiin en ole viel....kuin toisen kanssa. Voihan vee....Pitää tehdä päätös heti, eikä loukata ketään. Niinpä.

Äänestä
  • Mulla oli jossakin vaiheessa sama tilanne. Oli pari tyyppiä, joista molemmista pidin ja toisen kanssa oltiin harrastettu seksiä jo monta kertaa. En halunnut loukata kumpaakaan, eikä näin toivottavasti ole käynytkään. Jossain vaiheessa sain vain itse samalla mitalla takaisin. Nyt uskon, että näillä molemmilla miehillä, on monta muutakin rautaa tulessa. En voi siis enää ajatella mitään vakavempaa kummankaan kanssa, vaikka haluaisinkin, koska he eivät ole valmiita "yksiavioisuuteen". Jossakin vaiheessa he olisivat sitä halunneet, mutta itse en osannut itsestäni sitä sanoa. En voi kuitenkaan ketään syyttää mistään väärästä, koska hehän toimivat lähes samalla tavalla niin kuin minäkin alkuvaiheessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mielestäni kirjoitti:

Tällä palstalla on ihan väärä nimi. En usko että kukaan ois todellisuudessa löytäny treffipalstan kautta ystävää, seurustelukumppanista myt puhumattakaan.Kaikki puheet semmoisesta on bluffia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu