Minä sosiaalinen, rohkea ja puhelias nainen en ymmärrä tilannettani. Mielenkiintoisia miehiä ei minun elämääni ilmaannu. Tai ei mimmoisiakaan miehiä.
En ole ihan kamalan näköinenkaan, 50 v, pieni ja pyöreähkö. Minulla on valtava tuttavapiiri, paljon tilaisuuksia missä tapaan kaikenlaisia ihmisiä. Minua on kyllä kehuttu mm. iloiseksi ja kiinnostavaksi.
Mistä voin tietää onko joku vapaa, tai mistä mies tietää. En ole huomannut kenenkään lähettelevän pitkiä katseita tai muutakaan kiinnostuksen oiretta. Olenko sokea??
En halua varattua miestä, mutta kun sellaisetkaan ei tee mitään aloitteita. Olen ollut 8 vuotta leskenä ja vain kaksi mielenkiintoista ja kiinnostunutta miestä olen kohdannut, molemmat naimisissa.
Sitten kun katselen ympärilleni, niin tuntuu että kaikki eronneet, lesket ym. naiset löytävät miehiä ihan tosta vaan. Kaikilla muilla on joku paitsi minulla.
Onkos teillä vastaavia kokemuksia?
Miten löydän miehen
6
1226
Vastaukset
- sdsdsds
No olet tuollainen 50 vuotias pullasorsa. Eli olet vanha, etkä erityisen näköinenkään enää. Tyydy kohtaloosi.
- muuta
niin käytä niitä varattuja ukkoja korvikkeena. Laita sinkkupalstalle hakuilmoitus ikineen ja muotoineen niin vastatkoon ne ketkä ihan oikeasti kiinnostuvat!
- Rilli
Olet luultavasti aika nuori, mutta vanhenet sinäkin. Onhan niitä olemassa vanhoja miehiäkin, jos 50 v nyt sitten on mikään vanha. Enkä todellakaan ole pullasorsa, mitä sitten sillä tarkoitatkin.
Et ymmärtänyt ollenkaan kysymykseni pointtia. Miten tietää ketä lähestyä. Ei ensimmäisenä voi kysyä, oletko vapaa? Jos näen kiinnostavan miehen vaikkapa kaupan kassajonossa. Ei sitä voi pyytää kanssaan kaljalle, vaikka katseet kohtaisivatkin. En kai voi laittaa rintanappiakaan, olen sinkku. Kysyin siis oikeasti vinkkejä ja kannanottoja asiaan. - kannata vastailla asiallisesti
Rilli kirjoitti:
Olet luultavasti aika nuori, mutta vanhenet sinäkin. Onhan niitä olemassa vanhoja miehiäkin, jos 50 v nyt sitten on mikään vanha. Enkä todellakaan ole pullasorsa, mitä sitten sillä tarkoitatkin.
Et ymmärtänyt ollenkaan kysymykseni pointtia. Miten tietää ketä lähestyä. Ei ensimmäisenä voi kysyä, oletko vapaa? Jos näen kiinnostavan miehen vaikkapa kaupan kassajonossa. Ei sitä voi pyytää kanssaan kaljalle, vaikka katseet kohtaisivatkin. En kai voi laittaa rintanappiakaan, olen sinkku. Kysyin siis oikeasti vinkkejä ja kannanottoja asiaan.kirjoittelee ilkeyksiään joka palstalle juuri tuollaisilla kirjainnimimerkeillä. Tuijottaa ruutua illat pitkät ja odottaa kuolavana leuasta valuen jonkun naisen viestiä päästäkseen letkauttelemaan. Saa näes siitä orkut.Ei koskaan ole livenä saanutkaan, kun ei tilaisuutta ole eikä tule oikeassa elämässä. Siitä katkeruus, jota täällä purkaa. Säälittävä otus.
- oikeasti
Kaikki hyvät miehet ovat keski-iässä naimisissa ja vapaana ovat vain luuserit. Keski-ikäisellä naisella ei ole enää mitään toivoa löytää kunnon miestä, ellet löydä leskeä.
- ja tee selväksi
pikku flirttien yhteydessä et ehkä haluaisit tavata toistekin,olettaisin sen onnistuvan sinulta kun olet niin sosiaalinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17113043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454830Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211979Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1131725Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481