millainen se punton ajotietokone on
sitä vaan tota noin ,että näyttääkö se
keskikulutuksen litraa per sata vai
yksi litra per kilometrit oliskohan
siinä myös ulkotilan lämpömittari
uteliaisuuttaan kyselen jos joku tietää.
fiat punto ajotietokone
6
1719
Vastaukset
- siis
Punton ajotietokone näyttää tankilla vielä ajettavat kilometrit, keskituntinopeuden, keskikulutuksen litroina/100km, hetkellisen kulutuksen sataa km kohti sekä matkaan käytetyn ajan.
- aapeli
Luin ohjekirjasta vuoden 2002 ajotietokone
näyttäisi kulutuksen kilometreinä per litra,
esim. 16.6km / litra ... mitenkä nyt vuoden 2005
autoissa . - magneti
aapeli kirjoitti:
Luin ohjekirjasta vuoden 2002 ajotietokone
näyttäisi kulutuksen kilometreinä per litra,
esim. 16.6km / litra ... mitenkä nyt vuoden 2005
autoissa .Itselläni Punto Torino vm. -05. Ajotietokone näyttää hetkillisen kulutuksen litraa/100km tai keskikulutuksen litraa/100km.
lisäksi:
-kilometrit jäljellä olevalla bensalla
-keskinopeus
-ajoaika
-trippimittari
- sam2
Punto -2000 ajotietokone näyttö vilkkuu missä vika
- halpa on halpaa
Siinä se lukee ratin keskiössä jos et oo viel huomannu!! Semmosta Yli kymmenen vuotta vanhaa Fiiattia ja Ranskista saa hakemalla hakea missä vielä alkuperäiset näytöt toimii !!!!
- miimiumi
halpa on halpaa kirjoitti:
Siinä se lukee ratin keskiössä jos et oo viel huomannu!! Semmosta Yli kymmenen vuotta vanhaa Fiiattia ja Ranskista saa hakemalla hakea missä vielä alkuperäiset näytöt toimii !!!!
Niih, ja sakuissa ne hajoo jo kahdessa vuodessa, premiumit vaan on parempia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922