Mä olen hyvännäköinen, koulutettu 50 nainen.
Flirttejä tulee ja viestejä vaihdetaan. Ihan järkeviä, herttaisia viestejä. Kiinnostutaan. Kirjoitellaan. Tavataankin.
Sitten: ei mitään. Ei mitään. Ei mitään yhteydenottoa. Ei pienintäkään viestiä! Ei mitään selitystä siitä, mikä meni pieleen. Eivät vastaa puhelimeen, eivät sähköpostiin.
Nämä miehet olivat kertoneet olevansa koulutettuja, antoivat aluksi avoimesti puhelinnumeronsa, kutsuivat jotkut kotiinsa tai joihinkin tilaisuuksiin, olivat kuka missäkin asemassa ja tuntuivat aluksi - fiksuilta.
Kun taas toisaalta sitten: Olen vaihtanut viestejä monenkin miehen kanssa ilman sen kummempia partneriajatuksia. Ja voi miten mukavia he ovat! Ja yhteyttä pidetään jopa kuukausien ja vuosien takaa.
Kysymys miehille: Minkä virheen MINÄ teen? Roikunko miehessä liikaa, esimerkiksi?
Aina samat kokemukset
8
1701
Vastaukset
- Akat. N35 toteaa
Minusta tuo mitä kuvailit on tyypillistä nettideittikulttuuria. Ihmiset pyörivät kehää etsien sitä täydellistä seuraa. Siinä sivussa moni hyvä laitetaan vähäksi aikaan sivuun ja aikaa kuluu niin ei edes muisteta ketä sinne sivuun tuli laitettua. Tähän "sivuun laitettuuun henkilöön" ei välttämättä kehtaa olla yhteydessä vaan on helpompi alkaa selailemaan uusia ja uusia ilmoituksia.
Omasta puolestani voin sanoa, että olen itsekin tahtomattani syyllistynyt tuohon kuvailemaasi käyttäytymiseen. Se varmaan johtuu siitä, että olen ennemminkin seikkailumielellä liikkeellä. Tällöin olettaa ettei vastapuolikaan odota liikoja.
Saisihan täältä paljonkin sydänsuruja, jos tosissaan haluaisi löytää elämänkumppanin.
Mun oma ilmoitus ehti olla täällä tasan kuukauden. Oli pakko ottaa se pois, koska tässä alkoi muuttua ihan luonnevikaiseksi. Minusta netistä on helpompi löytää seuraa täsmäiskuilla
(joku kiva vaikkapa Chatista), eikä treffi-ilmoituksella, johoin tulee valtavasti vastauksia.- kokemuksia...
Siinä mielessä, että chatista parhaat ja pysyvimmät tuttavuudet ovat täältä löytyneet. Kaikki ovat olleet myös sellaisia, joilla ei varsinaisesti ole ollut "haku päällä" jolloin ehkäpä löytyy enemmän malttia tutustua siihen mielenkiintoiselta tuntuvaan tyyppiin.
- Mies....
Huomenta,
Ainoa virhe minkä teet on, että etsit ja valitset sen väärän mahdollisen partneri ehdokkaan.
Kokeileppa niitä muita mukavia miehiä, joiden kanssa olet pystynyt viestejäkin vaihtamaan pidempiäkin aikoja. Josko se löytyisikin heistä.
Se koulutus kun ei tuo sitä sydämen- sivistystä.- akateemisista
Akateemisuus ei takaa mitään. Olen tavannut todella luonnevikaisia akateemisia, jotka kuvittelevat itsestään liikoja. Etsivät sitä täydellistä nuorta blondia, mutta deittalevat huvikseen meitä hieman vanhempia naisia. Seuraa sydäntäsi, äläkä tuijota koulutukseen.
- duunarimies
Unohda se koulutus. Ei koulutus tee ihmisestä yhtään sen parempaa ihmissuhdeasioissa.
Sama se on itsellänikin. 95% naisista vaan lopettaa viestittelyn/muun yhteydenpidon ykskaks. Olisi paljon kivempi, jos vaivautuisi laittamaan sen viimeisen viestin, että ei nyt oikein natsannut, jatkoja tms. - dsdsrgere
Tuskinpa sitten olet mikään hyvännäköinen. Kerran jo yli viiskymppinen vanhus olet. Niin ja miehillä on metsästysvietti. Kun uhri ollaan saatu ansaan. Niin sitten etsitään seuraava metsästettävä.
- kyllästynyt
Kirjoitin hyvännäköinen siksi, että kuulen olevani hyvännäköinen tosiaankin melkein päivittäin, sekä lapsilta että nuorilta ja vanhoilta naisilta ja miehiltä, nuoret miehet siis mukaan lukien. Olen päivittäin tekemisissä mitä erilaisimpien ihmisten kanssa työni takia. Vaan samapa tuo minulle, ethän ole minua nähnyt, etkä näin ollen voi keskustella asiasta. Selvästikin olet kovin nuori vielä. Hyvä sinänsä, että miellät vain itsesi ikäiset hyvännäköiseksi, sillä on todellinen riesa, että juuri nuoret miehet hakevat seuraani. Luulen muuten, että se "hyvännäköinen" on enemmänkin iloisen mielen kuin iän asia...
Mutta tuossa toisessa asiassa olet oikeassa. Naisen pitääkin osata olla sillä oikealla tavalla salaperäinen. Eikä hetikohta saa myöntää olevansa kiinnostunut. Mutta tiedän toki tämän kaiken!
Teille kaikille toisille lämmin kiitos kannustuksesta ja lohduttavista sanoista!
- Eteenpäin elävän mieli! - N35 tässä
Kummia ikäkommentteja sinulla on.
Kyllä jokaisesta ikäluokasta löytyy kauniita ja taviksia. Hyvänä 48.v esimerkkinä mainittakoon vaikka Helena Lindgren. Hän on paremman näköinen, kuin moni alle 20-vuotias.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922