Olen hyvännäköinen,komeaksi usein haukuttu,pitkä,urheileva ja sosiaalisestikkin kyvykäs mies.Tosin vain parikymppinen.Ne jotka tässä vaiheessa jo totesivat mielessään että onpas itsekeskeinen mies,voivat lopettaa viestin lukemisen eteenpäin suosiolla..Ei mulla oo tarvetta huijata ketään tollasilla asioilla.Mutta nyt mun pointtiin; Itse seurustelen,mutta sivusilmin olen seurannut myös tuttujen (esim.lukioaikaisten naispuoleisten henkilöiden/ystävien) elämän suuntia lukion loputtua ja todella yleinen on sellainen ilmiö,että nämä varsinkin kauneimmat heistä, ovat yksin..Kun sitten joskus erinäisissä tilanteissa ovat avautuneet asiasta,niin on käynyt ilmi että he eivät vaan ole "löytäneet" vielä sitä oikeaa,yhden illan jutut ovat asia erikseen,mutta mitään pidempi aikaiseen kelpaavaa miestä he eivät ole elämäänsä kelpuuttaneet niistä joita vastaan on tullut(ja niitä on tullut useita kuitenkin).
Välillä tekisi niin mieli sanoa ihan suoraan: "hei, jos sä etsit sitä prinssi Täydellistä, niin saat etsiä koko elämäsi"..Meissä kaikissa on omat vikamme,siitä ei kuitenkaan pääse itsetietoisinkaan missityttö mihinkään.Tiedän tapauksia joissa nämä neidot sitten ovat tajunneet yhtäkkiä olevansa kolmekymppisiä ja vieläkin yksin.Sitten tulee paniikki "ehtiä" löytää edes jonkunlainen mies ja tulee näitä puolipakkoavioliittoja..Silloin kun ei todennäköisyydenkin takia jo ole kovin ilmeistä että se pikaisesti etsitty "aviomies" olisi ollut edes puoliksi niin hyvä kandidaatti kuin mitä moni tämä nuoruusvuosina täynnä itseään ollut tyttö oli lempannut menemään perfektionismin nimissä.
Tarttukaa hetkeen,vielä kun voitte ja olette nuoria ja kauniita! Vuodet vierii yllättävän nopeasti sitten kun todella alkavat vieriä.
Looking for the Prince
Jätkä85
1
583
Vastaukset
- ei pinnallinen nainen
Kuules, kaikkia kaunokaisia ei todellakaan huvita etsiä Sitä Oikeaa vielä tuossa iässä eikä ole sun asias huolehtia siitä.
Onkos sulla sitten joku todella kaunis mimmi satimessa, kelpaako sullekaan tavallinen tallaaja?
Nykyään miehet on niin pinnallisia...ja ovat yleensäkin naisia pinnallisempia...luultavasti nämä kaunokaiset etsivät itselleen Sitä Tavallista, EI pinnallista miestä mutta eivät ole sitä löytäneet.
Anna tosiaankin etsiä rauhassa ja hoida omat asiasi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1218454
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1415364Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333745Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1283582Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352624Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581552Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981547Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376