Pelottaa

tyttöVain

mies on tosi ihana..Tunteellinen, ottaa mut huomioon ja muutenki kaikinpuolin upea.Olen ihastunut siihen ja ollaan käyty treffeilläkin. En jotenkin uskalla heittäytyä suinpäin suhteeseen, koska mies on tosiaan aika hyvännäköinenkin tapaus ja kaveripiirissänikin tiedän monta tyttöä jotka on olleet/on vieläkin jollain tasolla kusessa siihen..Olen kerran jo menettänyt poikaystän hyvälle ystävälle(entiselle sellaiselle) ja jotenkin pelottaa että taas niin käy.Nyt vielä tiedän itse jo tässä vaiheessa että häneen on moni muukin tyttö kyllä iskenyt silmänsä.Päässä vaan pyörii,että miksi se valitsisi mut niistä kaikista muista! Miksi minä..Taasko kohtalo haluaa satuttaa vaan,taasko leikitään mun tunteilla vaan..Toisaalta sielu huutaa että heittäydy miehen syliin vietäväksi seikkailuun,toisaalta kokemus varottaa ettei taas siivet palaisi

3

822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MiesMiesMies!

      Suosittu mies voi olla,joko

      a.) "pelimies" ,joka vie hetkeksi pilvilinnoihin ja kauniiseen seikkailuun joka muuttuu helvetiksi kun mies saa haluamansa ja kyllästyy ja katoaa ja jättää sinut itkemään.Sellainen mies ei ansaitse olla mikään mies..Hylkiö se on.

      b.) hän välittää aidosti sinusta eikä tekisi mitään mikä satuttaisi sinua koskaan.Myös hyvännäköinen mies voi olla tälläinen ihana mies.

      Riskihän se on,mutta mietippä että jos et ota sitä riskiä menetät sen mahdollisuuden että mies olisi ollut b.) vaihtoehto ja kenties elämäsi onni.Se on aika paljon menetetty vai mitä?

    • Se mies

      Käytän sua hetken aikaa hyväkseni ja sitten petän sua niiden muiden tyttöjen kanssa..hehe

    • Okei teillä on varmaan joku vähän teinimpi juttu meneillään.

      Sulla kasvoi ne siivet selkään vissiin uudelleen? Joten sinuna en ottais niin paniikkia siitä jos teidän juttu ei onnistukaan. Jos se vaan tuntuu oikeelta. Jos uskot että aika parantaa haavat niin mikäs siinä sitten. Onko sulla oikeesti syytä pelätä , vai arkailetko vain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      55
      3513
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      39
      3218
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2771
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      43
      2520
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    10. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1208
    Aihe