tapasin kivan pojan baarissa, joka viikon päästä tunnusti...tykkäävänsä minusta..nyt kaikki on muuttunut toisen viikon sisään. hän puhuu koko ajan toisista tytöistä, pornomalleista jne (ymmärrän puheet tietty johki rajaan asti ei siinä mitää) ja sitten hän vihjailee minun olevan pelinainen...
hmmm en mielestäni ole antanut mitään osviittaa että asia voisi ees olla näin..
millä perusteilla naiset on pelinaisia? sen takiako jos en koko ajan roiku hänessä ja ole yliyli-ihastunut...?
vittu rupes ärsyttään vaan termi pelinainen...(tais kolahtaa ;) ) heh
mitä mies
6
750
Vastaukset
- Qupiido
"Pelinainen" tarkoittanee tässä tapauksessa sitä, että olet antanut pojan ymmärtää mutta et ole ymmärtänyt antaa. Ei kukaan mies jaksa flirttailla ja pelailla naisen kanssa, jos se ei johda seksiin. Poika tykkäsi sinusta, eli himoitsi sinua, mutta et antanut hänelle sitä, mitä hän odotti. Ilmeisesti poika tulkitsi kylmäkiskoisuutesi siten, että seksuaalinen mielenkiintosi kohdistuu johonkin muualle. Onko siis mikään ihme, että poika alkoi turhautua ja ehkä miettiä parempia vaihtoehtoja.
Ja vinkkinä: Ei naisen tarvitse todellakaan roikkua miehessä ja näytellä yli-ihastunutta. Sellainen vain karkottaa miehet. Riittää, että mies saa seksiä säännöllisesti. Muuten voit kohdella häntä vaikka kuinka etäisesti.- alkuperäinen kirjouittajaa
kyllä jo antanu... :)
- DWd
alkuperäinen kirjouittajaa kirjoitti:
kyllä jo antanu... :)
No sitten syy on siinä aikaisessa antamisessa. Nyt mies pitää sua helppona lehmänä, joka antaa kaikille helposti. Eli mies on tietty ottanut kun sulta helposti saa, mutta se ei arvosta sua enää.
- Qupiido
DWd kirjoitti:
No sitten syy on siinä aikaisessa antamisessa. Nyt mies pitää sua helppona lehmänä, joka antaa kaikille helposti. Eli mies on tietty ottanut kun sulta helposti saa, mutta se ei arvosta sua enää.
En usko että kukaan mies voi olla niin pöljä, että menettäisi naista kohtaan tuntemansa arvostuksen, jos saa tältä hyvää seksiä vaikka ekana iltana.
Itse veikkaan että seksi oli huonoa. Et heittäytynyt täysillä mukaan. Miehelle jäi vaikutelma, että annoit hänelle armosta, mutta oikeasti himoitset jotakuta ihan muuta. - Asiasta huvittunut
Qupiido kirjoitti:
En usko että kukaan mies voi olla niin pöljä, että menettäisi naista kohtaan tuntemansa arvostuksen, jos saa tältä hyvää seksiä vaikka ekana iltana.
Itse veikkaan että seksi oli huonoa. Et heittäytynyt täysillä mukaan. Miehelle jäi vaikutelma, että annoit hänelle armosta, mutta oikeasti himoitset jotakuta ihan muuta."En usko että kukaan mies voi olla niin pöljä, että menettäisi naista kohtaan tuntemansa arvostuksen, jos saa tältä hyvää seksiä vaikka ekana iltana."
Tai sitten on. Enough said. - alkuperäinen kirjoittajaja
Asiasta huvittunut kirjoitti:
"En usko että kukaan mies voi olla niin pöljä, että menettäisi naista kohtaan tuntemansa arvostuksen, jos saa tältä hyvää seksiä vaikka ekana iltana."
Tai sitten on. Enough said.kyllä ny kyse ole siitä..
ensinnäkä en antanu ekana iltana...
joo mutta antaa olla. fiksuja kommentteja ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969