Edelleen ajankohtainen...
4
573
Vastaukset
- Ctrl C+V
"Tätä Tulli on vastustanut vedoten siihen, että tosiasiallisia myyntihintoja on mahdoton jälkikäteen selvittää."
Prkle, ne tanan myyntihinnat saa samasta GH:n tietokannasta kuin pyyntihinnatkin. Tulli on ostanut palvelun jossa pyyntihinnat. Lisää rahaa GH:lle niin saatte myös toteutuneet kaupat suoraan töllöön! - taas tuli!
>>Tullin ja myös autokauppiaiden mielestä mahdolliset väärinkäytökset ja kuittitehtailut ulkomailla murentaisivat koko verotusjärjestelmän.
- yleistä!
"Suomalainen kuluttaja on aina rikollinen"
Ainoastaan auton tai viinan tuoja on aina rosvo. Jos tuot veneen, jääkaapin, stereot, polkupyörän tai mitä muuta tahansa vero lasketaan ostokuitista sillä kukaan koko maailmassa ei väärennä veneiden, jääkaappien jne. ostokuitteja.
- iankaikkisestikohan
On tämä Suomen temppuilu huomattu jo muuallakin. Suomen arvostus Eu:ssa ei kovin kummoinen ole tiukan talouslinjan esimerkkimaana esiintymisestä huolimatta. EU virastopelleily ja äskettäinen yliampuva konahdus Tuomiojan lausahduksista on aivan selviä merkkiä asenteesta Suomea kohtaan. Kuka ottaisi vakavasti maan joka puuhastelee tämmöisten verotusviritysten kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922