Viking-Media Oy
Tehtävä: Ilmoitusmyyjä -harjoittelija
Kuvaus: Pelastakaa Lapset ry on Suomen toiseksi vanhin lastensuojelujärjestö, vuoden 2005 keväällä tuli kuluneeksi 83 vuotta toiminnan aloittamisesta. Pelastakaa Lasten tehtävä on auttaa hädänalaisia lapsia tarjoamalla mm. sijaiskoti- lomakoti- ja tukiperhetoimintoja.
Järjestön varainhankinta tapahtuu mm. Pelastakaa Lapset - lehden välityksellä, eli meidän tehtävämme on myydä sekä itse lehteä että ilmoitustilaa siihen.
Viking- Media Oy hakee neljää markkinointialasta kiinnostunutta henkilöä koulutettavaksi Pelastakaa Lapset ry:lle tehtävään varainhankintaan. Työ on puhelimitse tapahtuvaa ilmoitus- ja lehtimarkkinointia. Työ on 2- vuorotyötä, aamuvuoro klo 09.00- 14.00 ja iltavuoro klo 14.00- 19.00 / sopimuksen mukaan.
Näinkös tämä sitten alkaa
6
650
Vastaukset
- myynti työtä
jota on ollut maailman sivu, joka ei sovellu minulle,joka olen listautunut ROBINSON-listalle ja en halua että kukaan soitteleen minun henkilökohtaiseen puhelimeeni myydäkseen jotain, johon minulla ei ole tarvetta ja ei myöskään varaa nyt.
ROBINSON-listalle voi lisätä puhlintietonsa osoittesta
http://www.ssml.fi/
/pelisäännöt/ ala-valikosta löytyy puhelinnumerot, joihin soittamalla voi lisätä omat tietonsa niiden joukkoon jotka eivät halua telemarkkinointiviestejä puhelimeensa.
Lainaus:
"Yksityisillä henkilöillä on mahdollisuus rajoittaa kaupallista puhelintarjontaa soittamalla palvelunumeroon 0600 93404 ma-pe klo 8.30-18 (puhelun hinta 0,37 €/min pvm), johon ilmoitetaan nimi, numero ja osoite.
Rajoituksen voi tehdä täysi-ikäinen henkilö ja vain henkilökohtaisesti.
Rajoitus on kerrallaan voimassa 3 vuotta.
Kieltojen välittämiseen liittyvien järjestelyiden vuoksi kielto tulee voimaan n. 1-3 kuukauden kuluessa ilmoituksessa.
" - Tietoinen.
Yleisiä hommia, joiden pääasiallisena tekijäkuntana kautta maailman sivu ovat olleet ns. "kotirouvat" ja opiskelijat.
Esim. aamupäivä sopii toiselle ja iltapäivä toiselle paremmin. Kakkostyönä tai opiskelun ohessa tehtävää, ei lyö kyllä leiville ainoana duunina. Ja itsekin kuulun tosin niihin, joita ei puhelinhommiin saisi kirveelläkään. En ole sitä tyyppiä. - orja
Maksetaanko sille harjoittelijalle palkkaa? Minä en ainakaan ole harjoitteluistani saanut.
- Vastaavissa hommissa nuorem...
Näissä yhteyksissä käytetään yleisesti harjoittelija-sanaa varsinkin työhakemuksissa, tyyliin juuri "haemme harjoittelijaksi xx määrää henkilöitä".
Ei tarkoita palkatonta harjoittelua, vaan on ehkä noin laveasti sanoen hiukan sama kuin sanoisi "kokeilkaamme molemminpuolin miten homma lähtee sujumaan". Vaihtuvuus on näissä hommissa todella suurta (puhelintyön huikea arvostus), ja tarkoitus on, että aina joku jää hommiinkin tuon ns. harjoittelun jälkeen.
Ihan normaalia hommaa, päinvastoin joskus voi olla niinpäin että alun lyhyt harjoittelujakso saattaa olla pientä kiinteäpalkkaista ja sen jälkeen provikkaista. Ei tarkoita, että olisi mitenkään kyse palkattomasta harjoittelusta.
- Selvää ottanut
Outoa tässä on se, että Viking-Media Oy on Rakennusliike Viking Team Finland Oy:n aputoimitimi!
- outoilija
Mitähän tekemistä rakennusliikkeellä on puhelinmarkkinoinnin kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14510820
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414135Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981577Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?741435Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396