poikaystäväni ei huomioi minua tarpeeksi. Hän ei ymmärrä, että minä haluan perjantai iltana katsoa televisiota yhdessä hänen kanssaan enkä yksin olohuoneessa kun hän "roikkuu" tietokoneella eikä muuta halua tehdä. Tilanne saa minut raivostumaan ja turhautumaan. Rakastan häntä ja hänkin kai minua muttei suhteemme toimi näin, kun kumpikin vain haluaa eri asioita viikonlopuilta ja yleensäkin vapaa-ajalta. Lisäksi hän on yhtäkkiä alkanut vähättelemään minua ja minun mieltymyksiäni esim harrastuksiani kohtaan ja näin hän saa minut masentumaan ja pahalle tuulelle, jolloin tulen ärtyisäksi ja kiukuttelevaksi. Voiko tähän enää mikään auttaa...??..
vaikeuksia
daadaa
5893
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ole onnellinen, että hän on silti viikonloppuisin kotona..Minun mieheni on AINA menossam, tuntuu todella pahalta... Olen alkanut syyllistämään itseäni, että onko mussa vika kun hän juo..Mäkätänkö liikaa tai jotain:(
Kohta uskot itsekin, että hän juo sinun vuoksesi. Eikö sinun sitten olisi parempi häippästä ettei hän ihan rappiolle joudu. Kuule minä en tiedä yhtään juoppoa, joka juo mistään muusta syystä kuin saadakseen päänsä sekaisin. Jos mäkätyksesi häiritsee, pistää lenkkarit jalkaan ja puskee tuuleen tai menee kaverin luo pelaamaan ja siinä samalla voi ottaa pari kaljaa ja tulee takaisin kun arvelee sinun rauhoittuneen, mielummin nuppuruusujen kanssa.
jo on maailmanloppu tuloillaan, jos ei toinen telkkaria tahdo katsoa... vie se edes psykiatrille tai jotain....
Meil toisin päin, eukko pelaa ja mua vituttaa =). Mut eipä siihen kuole, aikansa kutakin.
annat olla vaan...ei se sen kummallisempaa.
Jos menee koneelle, anna mennä ja muiskauta vaikka ohimennen myöhemmin ja käyttäydyt ihan normaalisti ja iloisesti.
Kyllä alkaa mies pikkuhiljaa ihmettelemään, mikä nyt on.
Älä raivostu jos se sitä koittaa. Kun vähättelee sinua, sanot vaan että olet kulta ihan oikeassa.
Silloin se tajuaa itsekin miten tyhmästi puhuu.
Tämä toimi meillä.