ATKINS: A lot of people don't need carbohydrates.
KING: Don't need any?
ATKINS: Well, certainly the people way up in the northern Alaska where they don't grow carbohydrates manage to survive. So obviously you can survive without carbohydrates. Carbohydrates are valuable because of many of the things that they contain. So our diet really is not a zero carbohydrate diet.
KING: You take carbohydrates?
ATKINS: I eat a lot of vegetables. And those are the most valuable carbohydrates. But from the very beginning we had to focus on what are the healthy carbohydrates and stay away from the unhealthy ones.
KING: All right. Let's get the most important. What are some things you will not consume? What are unhealthy carbohydrates?
ATKINS: Well, basically, it's about refined carbohydrates. That's sugar and flour, those are the refined carbohydrates.
KING: That means you do not eat bread?
ATKINS: We now eat bread because we make bread without refined carbohydrates.
KING: Mean we -- you mean, you make your own bread?
ATKINS: A lot of companies make low carbohydrate bread now. Certainly we're one of them.
KING: So that's what you would recommend, low carbohydrate bread?
ATKINS: Yes. At various times. Now, we start off -- when people start the diet, we start off very strict. And a lot of people have felt, oh, that strict first two weeks of the diet, that's the whole diet. They don't realize that the diet is a 70-year diet.
ATKINS JA LEIPÄ
3
610
Vastaukset
- B. Read
Jos aiheena on leipä, niin minusta on kaksi eri asiaa joko syödä ei-raffinoituja hiilihydraatteja eli esim. vaaleaa höttöleipää tai vain leipää, jossa on vähän hiilihydraatteja. En oikein ymmärrä mitä Atkins tarkoittaa tuossa? Onko se jotenkin muka parempaa syödä vähähiilihydraattista leipää kuin syödä kunnon raffinoimatonta leipää, jossa on normaali määrä hiilihydraatteja?
- olen täällä
oppinut. Hiilihydraatit ovat hengenvaarallisia, ei ole olemassa hyviä hiilihydraatteja, ei ole väli ovatko ne nopeita vai hitaita, ei väliä onko sokeria vai täysjyvävijaa. Lääketeollisuuden salaliitto saada meidät syömään myrkkyä. Ihminen on aina syönyt terveellisiä eläinrasvoja, jo ennen kuin oppi metsästämään, jolloin elimme vielä keräilytaloudessa, ilmeisesti silloin söimme raatoja. Ai niin, ihminenhän on ollut maan päällä vasta noin 6000v.
- hörhö
olen täällä kirjoitti:
oppinut. Hiilihydraatit ovat hengenvaarallisia, ei ole olemassa hyviä hiilihydraatteja, ei ole väli ovatko ne nopeita vai hitaita, ei väliä onko sokeria vai täysjyvävijaa. Lääketeollisuuden salaliitto saada meidät syömään myrkkyä. Ihminen on aina syönyt terveellisiä eläinrasvoja, jo ennen kuin oppi metsästämään, jolloin elimme vielä keräilytaloudessa, ilmeisesti silloin söimme raatoja. Ai niin, ihminenhän on ollut maan päällä vasta noin 6000v.
tämäkin taas oli? ? ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969