Onko yh:t huonompia?

yh---

Ovatko yh:lla huonommat saumat deiteissä kuin sinkuilla?

5

653

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tai no

      riippuu paljon mihin vaatimukset asetat.
      Mikäli kumppanille asetetut vaatimukset on samat kuin sinkuilla, niin taitaa olla aika heikot saumat.

      Mutta mitään ei tiedä ennen kuin koittaa. ;)
      Kyllä joukossa on miehiä, joille yh kelpaa siinä missä sinkkukin. ;)

    • että on

      Ainakin mitä oon kuunnellut/kuullut kun miehet keskenään juttelee, niin yh:t kelpaa suunnilleen vaan paneskeluun, mut ei mihinkään vakavampaan.
      Ja mulle on suoraan sanottu, että sä oot kyllä kiva, mut lapset evvk - vaikka olen siis alusta asti tehnyt selväksi, että lapsia on...

      • Yks mies vaan

        Aika hienoja miehiä sä sitten tunnet!! Ok, kaikkia ei lapset kiinnosta, mutta et kai sä siitä voi vetää yleistystä kaikkiin miehiin.

        Jos nyt oman mielipiteeni saan kertoa, jossain vaiheessa yh:n kanssa seurustelleena sinkkumiehenä, niin...

        Mä ainakin haluaisin perustaa perheen, joten se että naisella on jo lapsi ei ole mikään ylitsepääsemätön este. Mutta tottakai se, että mennään lapsen ehdoilla hidastaa tutustumista, kun kahdenkeskistä aikaa on vaikeampi löytää. Siksi toisekseen, aika harva kai haluaa esitellä lapselleen uuden miehen joka toinen viikonloppu, joten suhteen aikaansaaminen on aikalailla hitaampaa.

        Toinen asia on sitten se, että kuinka se suhde toimii, kun pitää solmia suhde sekä äitiin että lapseen. Se ei välttämättä ole helppoa.

        Toisaalta haluan joskus saada myös oman lapsen, sillä vaikka kumppanin lasta voi rakastaa, niin ei se kuitenkaan ole ihan sama asia kuin oma jälkeläinen => joten toivoisi, että yh:llä ei ole asenne, että lapset on jo tehty.

        Jotta sellaista... Kyllä minun profiilissani lukee, että ihannekumppanilla saa olla lapsia. Vilkuilkaa sieltä, mikä on miehen asenne.


    • wannabe-lover

      Sinkut kärsivät siitä kun kukaan ei ole tosissaan, mutta YH:t saavat ne ketkä ovat ihan tosissaan!

    • YH N35

      Musta tämä asia riippuu erityisesti miehen iästä.
      Alle 30-vuotiaat ensimmäisellä kierroksella olevat mielellään etsivät lapsetonta naista, varsinkin jos on tarkoitus seurustella tositarkoituksella.

      Yli 30-vuotiaat eronneet isukit poikkeuksetta arvostavat, että nainen on jo hankkinut lapsensa.
      Monelle miehelle on ahdistava ajatus aloittaa "vauvaelämä" kun siitä vaiheesta on juuri ehtinyt toipua. Vauvavuodethan koettelevat parisuhdetta. En usko, että mies haluaa riesakseen naista, jonka biologinen kello tikittää sen verran voimakkaasti ettei omia ajatuksia kuule.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2099
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1741
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1441
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      1228
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      60
      1212
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1060
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      972
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      969
    Aihe