Naku-uinti Vantaalla tänään

uimari.

Tänään olisi naku-uintia Martinlaaksossa, pukuhuoneissakin ollaan sekaisin. Kuinkas moni on menossa? Onko nuoria naisia menossa?

Lainaus naturistiliiton nettisivuilta:

Alaston perheuintitilaisuus

Suomen Naturistiliitto ry kutsuu kaikki naturistit yhteiseen perheuinti-tilaisuuteen Martinlaakson uimahalliin 30.10.2005 klo 18-21.

Asiaa koskien on Suomen Naturistiliitto ry julkaissut 16.10.2005 seuraavan lehdistötiedotteen:

--------------------------------------------------------------------------------

LEHDISTÖTIEDOTE

Ensikertaa Suomessa

Keski-Euroopassa on yleisenä tapana, että sunnuntai-iltaisin käydään perheuinnilla uimahallissa. Tällaista kaikille tarkoitettua yhteistä uintivuoroa, jossa ei käytetä uima-asuja, ei ole ennen järjestetty Suomessa. Nyt sellainen järjestetään.

Suomen Naturistiliitto ry järjestää ensimmäisen perheuinti-tilaisuuden sunnuntaina 30.10.2005 klo 18-21 Vantaalla, Martinlaakson uimahallissa. Kyseiseen tilaisuuteen ovat kaikki tervetulleita.

Tilaisuudessa ei käytetä uima-asuja ja koko perhe voi mennä samaan pukuhuoneeseen ja viettää rentouttavan yhteisen iltatilaisuuden. Näin perhettä ei tarvitse hajottaa missään vaiheessa ja molemmat vanhemmat voivat osallistua yhdessä lasten hoitoon. Lapsettomat ovat yhtä lailla tervetulleita.

Tilaisuuden vastuullinen järjestäjä on Suomen Naturistiliitto ry, joka on Suomen rekisteröityneiden naturistiyhdistysten (Luonnonmukaiset ry ja Suomen Kansallinen Naturisti Klubi ry) muodostama kattojärjestö. Tarkempaa infoa tilaisuudesta saa osoitteesta http://www.naturistiliitto.fi tai Suomen Naturistiliitto ry:n puheenjohtajalta numerosta 040-7528334.

JAKELU
Suomen Tietotoimisto, Helsingin Sanomat, Metro-lehti, Uutislehti 100, Kaksplus

--------------------------------------------------------------------------------

Oheisen lehdistötiedotteen lisäksi lisäinfona kerrottakoon seuraavaa:

Martinlaakson uimahalli sijaitsee osoitteessa Martinlaaksonkuja 2. Paikalle on helppo tulla esim. paikallisjunalla (lähiliikennejuna M, Martinlaakson laituri) tai omalla autolla Kehä III – Hämeenlinnanväylä (käänny: Martinlaakso) – Martinlaaksontie – Martinlaaksonkuja.

Tilaisuuden ajaksi uimahallin allasosaston ikkunat tullaan peittämään siten, että alasti tapahtuvaa uintia ei voi nähdä ulkopuolelta. Tämä sen takia, että alastomat uimarit eivät halua toiminnallaan kiinnittää ylimääräistä huomiota, eivätkä he halua aiheuttaa mielipahaa muille ihmisille, jotka eivät mahdollisesti hyväksy julkista alastomuutta. Toisaalta naturistit eivät myöskään halua, että ulkopuoliset ihmiset häiritsevät heidän yhteistä, rauhallista vapaa-ajanviettoaan.

Uintitilaisuuden hinta tulee olemaan 6 eur / yli 16 v henkilö. Alle 16 v ikäiset pääsevät ilmaiseksi vanhempiensa seurassa. Tilaisuuteen ovat tervetulleita perheet, pariskunnat ja yksinäiset.

Uimahallin kahvilan kanssa selvitetään mahdollisuutta siihen, että se olisi auki myös perheuinnin aikana.

Uintitilaisuus on valvottu. Paikalla on sekä uimavalvoja että järjestysmies.

Uintitilaisuuteen osallistuvat henkilöt eivät saa käyttää tätä tilaisuutta sellaisten aatteellisten periaatteiden edistämiseen, jotka eivät ole yhteneviä järjestäjän etujen kanssa.

0

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. en vaan saa häntä pois

        Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
        Ikävä
        176
        2134
      2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

        “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
        Suomi24 Blogi ★
        36
        1756
      3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

        Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        11
        1479
      4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

        Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        234
        1253
      5. Sinä olet tärkeä

        Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
        Ihastuminen
        61
        1234
      6. Varisjärvellä mersu.

        Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
        Suomussalmi
        16
        1072
      7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

        Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
        Kotimaiset julkkisjuorut
        59
        993
      8. Mitähän ajattelet J

        Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
        Ikävä
        60
        975
      9. Wau mikä kroppa Sofialla

        Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
        Kotimaiset julkkisjuorut
        103
        675
      Aihe