Nämä yleiset foorumit ovat täynnä kakaroita, joilla tekstit ovat sen mukaisia. Jokunen asiaan vihkiytynyt vierailee silloin tällöin , mutta mitään kovin henkevää keskustelua ei synny.
Siis, onko ehdotuksia hyvistä musafoorumeista?
Siis, onko ehdotuksia hyvistä musafoorumeista?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tai sitten jos konemusiikki kiinnostaa niin platinum.ac.
on näköjään pelkästään keskenkasvuisten metallinöösipojujen temmellyskenttä. Haluaisin sivistynyttä keskustelua kaikenlaisesta laatumusiikista, jota maailmassa on nykyisin jopa liian kanssa, jotta kaikkea kiinostavaa ehtisi tsekata. Mutta aina jotain ehtii ja niistä levyistä/keikoista ois todella mukavaa jupista hengenheimolaisten kanssa. Mikä neuvoksi?
...mene baariin. Sanoisin että 90% todennäköisemmin löytyy sieltä porukkaa jonka kanssa voi jutella keikoista / levyistä kun vertaa nettifoorumeihin.
Sitten kun toivot että kaikki ei vedä iltaa myöten perseitä olalle niin...
No okei, voi olla että esim. www.muusikoiden.net on parempi vaihtoehto. (Ei nyt tule hetkeen parempaa mieleeni) Toisaalta, niin kauan kuin mihinkään on ns. "vapaa pääsy", on kohtalaisen turhaa odottaa kovin sivistynyttä keskustelua.
Ainakaan ilman "IHAN PASKA!!!1111" -kommentteja välissä.
http://muusikoiden.net