teen 11 tutia töytä kuljetus alalla minulla on tunti palka 10,45 . sit omani vuokra on verot on 26% vuokra 390e shkö 25e kuukaudessa auto vakutus 50e . liitto maksu 25e minun pojan elätus apu on 120e kk puhelin 60e kk auton bensa 60e kk työttämyys vakus maksu 19e kk netti maksu 25e kk auton parkki paikka 25e kk . loppu loppuksi minulla jää vain 35e ruoka rahaa . mä en pysty edes ostaa talvi takki tai jatain hyvät kengät . sit minulla on aina kova nälkä , tämä asia on tosi totta , mitä voin tehdä päästäkseni pois tästä ongelmasta .
ojaita kaikki ollaan
anwar
4352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Liitonmaksun kun unohdat niin nälkä lähtee:)
Älä tee laiitomia päiviä !
Kun vielä käyt hakemassa maajussin pellosta perunat, porkkanat ja sipulit niin saat keittoo jouluun asti.
Muista käydä kaikki ilmaiset kahvitarjoilut ym.
Noiden lukujen perusteella nettoansiosi on n. 850€ (1150€ brutto @26%). Siitä 120€ elatusmaksu on aika yläkantiin. Puhelinkulutkin voit helposti leikata 20€:oon.
Ehdottomasti kannattaa soittaa verotoimistoon ja säätää tuo veroprosentti kohdalleen. Siinä on ainakin 10% liikaa, ehkä jopa 15% liikaa.