Äidin koru

Vaimo halajaa kultaista kaulaketjua, johon voi pujottaa sini- tai punakivisen lieriön aina uuden vauvan synnyttyä. Hän muistelee, että se olisi Kalevala Korun tuote, mutta ainakaan nettisivuilla ei moista näkynyt. Oletteko te törmänneet?
2524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ah, löytyihän se. Kalevala Koruilla ei ollut näyttää kuvaa, mutta se on Lapsi 2000 ry:n sivuilla.

Äänestä

Kalevalakorun sivuilla: Korut > Tuotekuvasto > Helat -riipukset ilman ketjua > Tynnyrihela tuote nro 1629.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äidin lapsen isä kirjoitti:

Vaimo halajaa kultaista kaulaketjua, johon voi pujottaa sini- tai punakivisen lieriön aina uuden vauvan synnyttyä. Hän muistelee, että se olisi Kalevala Korun tuote, mutta ainakaan nettisivuilla ei moista näkynyt. Oletteko te törmänneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu