Vanha levysoitin

En tiedä onko oikea palsta, mutta jospa löytyisi asiantuntijoita...

Siis voiko vanhaa levysoitinta laittaa mitenkään kiinni nykyisin myynnissä oleviin ns. "ministereoihin"? Ja jos voi, niin miten...????

Tuhannet kiitokset avusta!
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voi.
Karaoke input, yl. 3mm jack, stereo.
Paras jos sarjassa om takana AUX-in, siihen sit RCA-johdolla suoraan.

Äänestä
  • ..vahvasti ettei skulaa, vaan kun ei phono sisäänmenoa ole niin tarvitaan erillinen RIAA-korjain väliin, niitä pitäis kyllä löytyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minde kirjoitti:

En tiedä onko oikea palsta, mutta jospa löytyisi asiantuntijoita...

Siis voiko vanhaa levysoitinta laittaa mitenkään kiinni nykyisin myynnissä oleviin ns. "ministereoihin"? Ja jos voi, niin miten...????

Tuhannet kiitokset avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu