Mies tulee meille nyt ensimmäistä kertaa kylään ihan kaverina, (3v suhde takana) mitenhän sitä oikein pitäisi olla, mitä tehdä, mistä puhua? erosta on aikaa vasta 2 viikkoa.. Ja kumpikaan ei halua jatkaa. Miten mun pitäis olla?
ensitapaaminen eronjälkeen
vinkkejä?
31310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
laitat poolopaidan päälle, etkä päästä miestäsi sisälle. huutelet vaan oven raosta että nyt ei käy mitenkää! katotaan vaikka viikon päästä uudestaan.
miestä kylään vielä!!
Liian pian kun tapaa, niin tulee tuskaa!!
Kokemusta on..
Odotelkaa suosiolla jokunen kuukausi...
Jos vain olisit oma itsesi ja juttelisit miehen kanssa suunnilleen niin kuin ennenkin. Olettaen tietysti että teillä oli jotain juteltavaa ja että osaatte käyttäytyä aikuisen sivistyneesti toisianne kohtaan. Halata voi, mutta toisen kainaloon ei ehkä kannata tunkea.
Tässä vaiheessa eroa molemmilla on varmaan tunteet aika pinnassa ja voi olla että mieli tekisi sanoa toiselle kaikenlaista. Ikäviä puheenaiheita voi nousta pintaan eikä niitä kannata vältellä jos siltä tuntuu. Sen sijaan niitä voi yrittää hieman lieventää, eikä yrittää loukata toista tarkoituksella, kuten ei myöskään loukkaantua toisen sanomisista. Mieltä painavat asiat kannattaa puhua selviksi mutta niin, että pystyy vielä katsomaan toista silmiin. Teillä on kuitenkin melko pitkä yhteinen menneisyys ettekä varmaan halua sitä kaikkea menettää.
Muutoin sanoisin omasta kokemuksestani, että tilanteenne vaatii vain aikaa. Se pystyttekö pysymään ystävinä selviää joskus kuukausien kuluttua.