Aloitin Diane Novat ja nyt on menossa ensimmäinen taukoviikko (alkoi sunnuntaina). Kuukautisia ei näy eikä kuulu vielä!! Onko muilla vastaavia kokemuksia? Vai mitä tämä nyt on?!
Diane Nova ja kuukautiset!!
nimimim
2630
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaihoin Diane Nova pillereihin koska kuulin niiden auttavan myös aknen hoidossa. Kyllä ne siinä auttoikin, ei ole enään finnejä näkynyt.
Aikaisemmin söin melianeja. Silloin tiesin sunnilleen tunnin tarkkuudella milloin kuukautiseni alkavat. Nyt kun syön Diane Nova- pillereitä saattaa kuukautisten alku heittää jopa kolmellla päivällä suuntaan tai toiseen. Olen kuitenkin syönyt niitä jo melkeen vuoden ajan.
Olen tässä sitten miettinyt et kumpi olisi tärkeämpää: se että on täysin säännölliset kuukautiset vai että ei ole aknea naamassa.
Sitten huomasin viela Diane Nova pillereiden aloitettua että valkovuotoni on todella runsasta.
mullakin meni aina niin,että jos su otti vikan pillerin, menkat tuli pe-su! eli vasta ihan taukoviikon loppupuolella... jos ei oo su mennessä tullu,tee testiä tms-