kaverin kulta mun rakkaus

Oon rakastunu kaverini poikaystävään ja hänkin on osoittanut olevansa kiinnostunut minusta. Mitä tehdä? Muita vastaanlaisia tilanteessa olleita?
5539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mun kaveripiirissä ainakin tapahtui sillain että tyttöystävä vaihtoi toiseen kaveriini ja parin kuukauden päästä kaikki alkoi olla taas melko normaalia. Kannattas varmaan keskustella asiasta kaikkien osapuolien kanssa kunhan ensin oot varmistunut siitä että tosiaan haluaisit suhteeseen kaveris kullan kanssa. Pahaa vertahan tuollainen herättää, mutta se on elämää.

Äänestä

tee mitään!

Äänestä

juu eli itselleni kävi vastaava tilanne vuosia sitten. rakastuin poikaystävän bestikseen..
suhde poikaystävän kanssa oli ollut kauan farssia, mut kun lopulta keräsin rohkeuteni sanoa se hänelle ni vastasin silti kysymykseen onko sulla toinen ei..
no siinä vaiheessa ei oikeastaan ollut oli vaa toive siitä. no lopulta muutin exäm bestiksen luo ja melkein menetin kaikki ystäväni. exälle oli paha isku ja kävi hoidossa pitkään sen takia. nyt vasta vuosia myöhemmin voidaan nähdä ilman ongelmia. ystävät pysyi mutta tilanne jätti jälkensä kaikkiin meihin.
neuvoisin sinua ottamaan selvää tilanteesta. jos tunne on molemmin puolinen kannattaa miehen jättää tyttö ajoissa ja sitten te odotatte hyvin pitkään ennen kuin aloitatte suhteen. ystäväsi tulet menettämään!

Äänestä

Yes! Anna palaa vain. Iske se kundi, mieluiten sun nykyisen kundikaveris selän takana. Valehdelkaa kaikille, koska sitähän joudutte joka tapauksessa tekemään. Menettäkää kaikki ystävänne ja jättäkää muille sekä itsellenne niin syvät haavat, että niitä ei mikään paranna.

Mutta hei! Eläkää onnellisina.

Äänestä

ei voi muuta sanoa. Faktat:

1.miehet tulee ja menee, keverit pysyy.
2. Älä anna miehen tulla ystävyyden väliin
3. kaverilta ei varsteta
4. kaverin exiä ei katella
5. älä tee toiselle mitään mitä et haluaisi itse kokea.
6. Mies joka kyttäilee naisensa kavereita ei ole luotettava ja tulee tekemään tätä jatkossakin.

*nää samat pitää myös naisille paikkansa*

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neito kirjoitti:

Oon rakastunu kaverini poikaystävään ja hänkin on osoittanut olevansa kiinnostunut minusta. Mitä tehdä? Muita vastaanlaisia tilanteessa olleita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu