mikki

mistä johtuu että mikit surisee vaikka kielet ei soikkaan?
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaa-a, nyt laitoit kyllä pahan. Minä en ole surisevia mikkejä nähnyt tai kuullut koskaan.

Ekana tulee mieleen, että irrota kaikki piuhat kitarasta ja kuuntele sitten uudestaan jos ne mikit vielä surisevat.

Äänestä

Älä ny helvetissä piuhoja ala repimään.

Särinä voi johtua esim. huonoista mikeistä tai sitten kitarassa ei toimi maadoitus.

Kannattaa viedä se tsekattavaksi johonkin musaliikkeeseen, ne voi sit siellä arvioida tilanteen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai kirjoitti:

mistä johtuu että mikit surisee vaikka kielet ei soikkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu