ihastumaan "kahden-illan-juttuuni". Minä vannoin että en ihastu keneenkään..olin ihan varma siitä että tunteita ei ole mukana. Nyt tämä mies pyörii ajatuksissani jatkuvasti... En voi tietää mitä hän ajattelee minusta, itse tahtoi numeroni, keskustelee, kertoo itsestään, kyselee, tahtoi tavata.. kuitenkin ristiriitaisia tunteita. En uskalla heittäytyä tunteen vietäväksi, en tahdo saada näpeilleni. Miehet! Miksi ette voi olla selkeämpiä.. edes pienen pieni vihjaus vaikkapa vain tekstiviestillä voisi kertoa minulle sen minkä tahdon tietää..eli jatkaako sydämetöntä ja tunteetonta sinkkuelämääni vai antaudunko ihastusfiilisten vietäväksi...? Yllättävän hankala tilanne..
menin sitten
tuskaaaaa
81430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
hankala tilanne
"...itse tahtoi numeroni, keskustelee, kertoo itsestään, kyselee, tahtoi tavata..."
...
"Miksi ette voi olla selkeämpiä.. edes pienen pieni vihjaus vaikkapa vain tekstiviestillä voisi kertoa minulle sen minkä tahdon tietää.."
Josko mieheltä vain on tällä hetkellä rautalanka päässyt loppumaan?
tässä on kuitenkin omat hankaluutensa.. miksi hän ei sitten ota yhteyttä????
miksi hän ei resgoinut mitenkään kun eilen menin heikkona hetkenäni laittamaan viestin että ajattelen häntä (en siis kirjottanut ihan noin mut annoin ymmärtää että hän on mielessäni, vuodattamatta kuitenkaan ihastusta, ettei hän säikähtäisi)??
Miksi? Mitä nyt pitää tehdä? Odottaa? Toivoa? Miksi se ei vastaa tai kommentoi mitään?
Jospa sen on puhelin äänettömällä tai akku loppu?
Mitäs sitten menit viettämään niitä kahta iltaa. Naiset on oikeasti joskus hemmetin typeriä, leikitään kovaa sinkku tyttöä joka pystyy käsittelemään ja sulattamaan kaikki tunteensa ilman irvistelyitä ja näyttämään jääkylmää naamaa. Sitten itketään kun tunteet onkin pelissä mukana sen "yhden yön" jälkeeen.
Joku on täällä sanonut tämän ennenkin ja sanon sen itsekkin nyt "Hei HALOO!!!"
Ihastuminen on niin harvinaista herkkua, että silloin kun se tapahtuu, niin anna tunteen viedä! Itsekin olen muutaman kerran niin tehnyt, eikä kaduttanut yhtään, vaikkei mieheltä sitten saanutkaan vastakaikua ja jouduin itkemään. Elämä on yhtä vuoristorataa, mutta ilman tunteita ei olisi elämää!
Yhteen aikaan, kun en ollut varmaan pariin vuoteen ihastunut kehenkään, aloin jo pelkäämään, etten kykenene tuntemaan mitään. Niinpä oli helpotus, kun ihastuinkin sitten nopeasti ja palavasti. Nyt en ole taas pitkään aikaan ihastunut. Voi kun elämä on harmaata ja tylsää!
niin!
naisetko sitten ovat "selkeitä"?
....
......
...
.........
...
........
.....
.............
...
NO EI OO!
Yleistetään sitten kun kerran aloitettukki :)