vakuutus

Jos työharjoittelussa tapahtuu työtapaturma, esimerkiksi loukkaa itsensä miten tapahtuu korvaukset?
1248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kokemuksia on että poikani teloi jalkansa harjoittelussa,hoito terveyskeskuksessa ja siltä aikaa kun jalasta oli saikkua päivärahat pois,sairaslomaa tuli 8 päivää niin ei mennyt se 10 pv omavastuu edes loppuun että olis saanut sairaspäivärahaa.

Yhdellä ystävälläni hajosivat harjoittelussa raksalla silmälasit,ei korvauksia ja sossustakin tuli ensin kaksi kertaa hylkäävä päätös.
Nämä opettavat etei harjoitteluaikana sovi tehdä mitään missä saattaa tulla tapaturma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yyyyy kirjoitti:

Jos työharjoittelussa tapahtuu työtapaturma, esimerkiksi loukkaa itsensä miten tapahtuu korvaukset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu